Kolo bude důležité hlavně pro žirovnický Slavoj, který při snaze o uniknutí z pásma ohrožení sestupem potřebuje uspět na hřišti v tabulce druhého Ždírce nad Doubravou.

„V naší situaci teď bude těžký každý zápas, zvláště pak ten ve Ždírci. Soupeř je ve hře o postup, naše ambice jsou podstatně menší. Potřebujeme ale sbírat body, takže i v tomto zápase se o to musíme pokusit," prohlásil kouč Slavoje Leoš Mitas.

Základní jedenáctku ale z kompletního kádru tvořit nebude. „Dlouhodobě zraněný je Adamec, nejspíše nebude ani Staněk, který staví. Mezi zraněnými je také Jirka Houška," informoval.

Mají co vracet

Humpolec dnes změří síly s Přibyslaví. Pod Orlíkem by se mělo hrát na přírodní trávě. „Pro nás je to výhoda hlavně v tom, že na širším hřišti můžeme hrát kombinační fotbal, není to tolik o bojovnosti," vysvětlil trenér Ján Kubík.

Soupeře má zapsaného jako hodně houževnatého: „Dobře brání a spoléhá na rychlé protiútoky. Na podzim jsme tam prohráli, takže jim máme co vracet," připomenul.

Hru Přibyslavi ale Kubík moc řešit nechce. „Je to jako každý soupeř z krajského přeboru. Dá se s ním vyhrát i prohrát. Bude záležet na hráčích, jak k tomu přistoupí. Pokud odvedou co v nich je, máme slušné vyhlídky," věří svému týmu.