Ten sice postrádal všechny čtyři své brankáře a mezi tyče musel obránce Maršík, ale to nebyl hlavní důvod nečekaného výsledku. „Brankáře jsme sice neměli, což nám nepomohlo, ale kvůli tomu jsme neprohráli,“ přiznal férově trenér Ján Kubík. Jinak ale i den po zápase byl na své svěřence pořádně rozezlen: „S naším výkonem nemohu být spokojený. Udělali jsme příliš mnoho chyb, někteří hráči mě vyloženě zklamali. Musíme se nad tím zamyslet, takhle dál pokračovat nemůžeme.“

Naopak za zasloužené označil vítězství 3:1 na hřišti favorita kouč Žirovnice Miroslav Zeman: „Byli jsme jednoznačně lepší, trochu jsme dopláceli na neproměňování šancí. Zápas mohl skončit větším rozdílem. Herní projev byl naprosto v pořádku, v tomto směru to byl jeden z nejlepších zápasů, co jsem u týmu. Kluky chci za to, co předvedli, pochválit,“ vyjádřil se. Dobrou hru celého týmu využil k nastřílení hattricku Vodáček.

Pelhřimov měl hrát s dorostem Táborska, ale na poslední chvíli musel měnit plány. Na Kalvárii se nakonec představily átřídní Dačice, které plnily roli spíše jen komparzu. Domácí vyhráli 10:0, šest gólů nastřílel Mazač. „Soupeř se poločas vcelku držel, fyzicky ještě stíhal. Po přestávce už se hrálo na jednu branku. Vyzkoušeli jsme si pár věcí do ofenzívy, ale musím dodat, že soupeř nám to hodně ulehčil,“ přiznal trenér Pelhřimova Pavel Regásek.

Druhou prohru v rámci přípravy utrpěly Košetice a znovu se soupeřem z nižší soutěže. V Kamenici nad Lipou prohrály 4:2. „Byly jsme po soustředění, ale to samé se dá říci o domácích. Těm asi zbylo více sil, byly rychlejší. My jsme hlavně ve druhém poločase udělali hodně chyb, ztráceli jsme ve středu hřiště míče. Kamenice z toho těžila, chodila do protiútoků,“ popsal duel trenér Košetic Josef Krtek, který si jen negativní poznatky neodnesl: „Mohl jsem prostřídat více hráčů, udělal jsem si docela obrázek, jak na tom kdo je,“ potěšilo ho.

Výsledky přípravy: Kamenice nad Lipou – Košetice 4:2 (1:0), Kott, Sovka, Humpolec – Žirovnice 1:3 (1:1), Pešek – Vodáček 3, Pelhřimov – Dačice 10:0 (3:0), Mazač 6, D. Poul, Bumbálek, Šimák, Zajíček.