ÚSTRAŠÍN – ŽIROVNICE 0:4

V okresním derby získal body favorit. Ten sice podal spíše průměrný výkon, ale to mu nakonec stačilo. „Do optimální hry to z naší strany mělo sice ještě daleko, ale hodně nám pomohl první gól,“ zmínil důležitý moment pro vývoj zápasu žirovnický trenér Leoš Mitas.

Fanoušky hostů rozjásal v 17. minutě Veith, který si důrazně počínal v šestnáctce. Nejprve vyhrál hlavičkový souboj, aby následně dokopl míč do sítě. Po přestávce Žirovnice své vítězství pojistila. V 70. minutě byl Moravec úspěšný po sólu, pak se dorážkou prosadil Časta a skore uzavřel hlavou Poustecký. „Byla na nás znát nerozehranost, ale myslím si, že výsledek zápasu dění na hřišti odpovídá. Prokázali jsme větší míru fotbalovosti a zároveň i vůle po vítězství,“ shrnul zápas Leoš Mitas.

Góly: 17. Veith, 70. Moravec, 75. Časta, 80. Poustecký. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 3:0. Diváci: 120. Poločas: 0:1. Ústrašín: Hájek – Rysl, Rod, Koubek, Urban, Pavlík, Kubiska, Růžek, Kratochvíl, Běloch, Fux (85. Koželuh). Žirovnice: Vaverka – Časta, Staněk, Cvach, T. Houška, Moravec, Poustecký (80. Secký), P. Houška, O. Doležal, Blažek, Veith.

HUMPOLEC B – LEDEČ 3:0

Humpolec v silně omlazené sestavě začal kombinačně, hosté jen nakopávali míče, šance si sice vytvořili, ale trefili pouze jednou břevno. Po pasu Kříženeckého vstřelil před odchodem do šatny úvodní branku utkání Chlád. Po změně stran pokračovali domácí v kombinační hře po zemi a Kameš zvyšoval z dorážky po střele Kříženěckého na 2:0. Vítězství si Humpolečtí pojistili po přesně umístěné hlavičce Dalíka.

Góly: 42. Chlád, 59. Kameš, 60. Dalík. Rozhodčí: J. Kůrka. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (77. M. Pajer). Diváci: 50. Poločas: 1:0. Humpolec: Páša – Tesař, Krejčí (77. R. Štěpán), Svoboda, Honzárek, Štecher, Bláha, Kameš, Chlád (70. Zbyněk Štěpán), Kříženecký, Dalík (64. Kratochvíl).

PELHŘIMOV B – POHLED 2:0

Domácí sice brali body, ale v zápase s fyzicky vyspělejším týmem hostů to vůbec snadné neměli. Pelhřimovská juniorka nastoupila v trochu nečekaném složení. V základu chyběli T. Máca a Hovorka, naopak hráli pendlové z prvního týmu L. Máca a Jan Kmoch, na hřišti se objevil z Pacova navrátivší se Vejsada. První minuty přinesly střelecké navštívenky na obou stranách, udeřilo ve 21. minutě.

Máca přesným a dlouhým pasem našel na hranici pokutového území Hejdu, kterému sice ideálně nevyšlo zpracování, míč se však dostal k Dvořákovi a ten pohotově nadýchaným obloučkem přehodil vybíhajícího gólmana Pohledu Růžičku. Hosté záhy odpověděli tvrdou střelou Macha, kterou Dvořák s námahou vyrazil a dobíhající Janďourek při dorážce znovu ztroskotal na pohotovém domácím gólmanovi. Juniorka si nenechala nic líbit a ve 35. min. po rohovém kopu podruhé skórovala opět Dvořákem.

K její škodě viděl hlavní rozhodčí v pokutovém území útočný faul u jednoho domácího hráče a branku neuznal. Úvod druhé půle přinesl zvýšení náskoku domácí jedenáctky. Rumanovský přešel přes dva hostující obránce a akci zakončil střelou do Růžičky, ten stačil střelu reflexivně vyrazit na nabíhajícího Dvořáka, který hlavičkou podruhé rozvlnil síť. Hosté po inkasované brance opět zabrali a zavřeli juniorku v útočných kleštích. Skóre však už svou podobu nezměnilo.

Góly: 21. a 49. Martin Dvořák. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 4:0. ČK: 1:0 (82. Zabloudil). Diváci: 50. Poločas: 1:0. Pelhřimov B: Marek Dvořák – Hrnčíř, Blažek, L. Máca, Vejsada – Čmucha, Jan Kmoch, Zabloudil, A. Hejda (69. Jiří Kmoch) – Rumanovský (77. Papež), Martin Dvořák (87. Pavouk).

SPEŘICE – DOBRONÍN 2:2

Domácí vstoupili do utkání neslaně nemastně a pohyblivější hosté toho využili dokonale. Nejprve Hypeš zamířil k tyči, pak Krejčí zaskočil Brzoně a rázem to bylo 0:2. Za Speřice odpověděl přesnou střelou z trestného kopu Němec. Zbytek poločasu pokračoval neurovnanou hrou obou týmů. Druhé dějství bylo úplně jiné. Speřičtí zatlačili Dobronín před šestnáctku a vypracovali si trvalý tlak. Šance svým spoluhráčům nabízeli hlavně výborný Strnad se Štěpánem. Ti také zařídili vyrovnání. Po sólu Strnada zaskončil Štěpán na 2:2. Hosté se nezmohli už na nic a domácí za velké převahy dohrávali se dvěma šestnáctiletými dorostenci.

Góly: 18. Němec, 52. Štěpán – 7. Hypeš, 14. Krejčí. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 4:1. Diváci: 100. Poločas: 1:2. Speřice: Brzoň – Čermák, Holenda, Němec, Pohan, Huňáček (76. Pohan ml.), Strnad, Nenadál, Štěpán, Křišta (68. Štěpánek), Jůzl.