Tým od letiště vtrhl do krajského přeboru jako uragán. Na podzim posbíral 21 bodů a dobře začal i jaro.  Před dvěma týdny si rovněž v třebíčském azylu poradil s Jaroměřicemi 3:1. V kádru trenéra Saláka se to hemží zkušenými fotbalisty, z nichž řada v minulosti působila v Hartvíkovicích.

Proto není divu, že kouč Žirovnice Leoš Mitas chová k protivníkovi respekt. Na druhou stranu svému týmu věří. „Náměšť má silný tým, dobře zvládla i jarní premiéru, ale bát se jí zase nemusíme. Věřím, že když mužstvo odvede své maximum, tak nějaký ten bod odvezeme," uvedl trenér Slavoje.

Musí se rychle zbavit nervozity

Ve prospěch Náměště nad Oslavou hovoří právě už jedno sehrané utkání. „Nejde o rozehranost, i my jsme letos v zimě sehráli na umělé trávě osm devět zápasů, takže tohle pro nás nevýhodou nebude, ale soupeř už má za sebou ostrou premiéru. Při ní je vždy více nervozity, té se budeme muset rychle zbavit, pokud chceme uspět," ví Mitas.

Nečekaná posila

Žirovnice v průběhu  přípravy přišla o zkušené hráče. Skončil Kocourek, útočník Pahr se z rodinných důvodů do zápasů zapojoval minimálně, zraněný byl Moravec. „Moravec už začal s tréninkem, ale pro tento zápas s ním ještě počítat nemůžeme," uvedl kouč Slavoje a přiznal další komplikace: „Zranili se Poul a brankář Trepka."

Vzhledem k tomu, že zimní přípravu s týmem neabsolvovala jednička Tomíšek, když se Slavoj nedokázal domluvit na prodloužení hostování s Pelhřimovem, vyvstala při zranění Trepky otázka, kdo bude v prvním boji o body hájit branku. Mitas ale příjemně překvapil: „Chytat bude Tomíšek. Po zranění Trepky jsme zintenzivnili jednání s Pelhřimovem a na hostování se domluvili," informoval.

Podzimní zápas
ŽIROVNICE – NÁMĚŠŤ 2:1
Góly: 36. Kocourek, 51. Rozporka – 23. Sedláček. Rozhodčí: Sláma. ŽK: 2:0. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Žirovnice: Tomíšek – Blažek, P. Houška, Kořínek, Knotek – Vilímek, Moravec (86. Svoboda), Rozporka, Dýnek – Pokorný (55. Staněk), Kocourek (78. T. Houška).