V tabulce se posunuli na třináctou příčku a hlavně bodově odskočili jejímu dnu.

„Povedl se nám první poločas. Těžili jsme především z vydařeného vstupu do zápasu, rychle jsme vedli 2:0," glosoval duel s Velkou Bíteší trenér Slavoje Leoš Mitas. Jeho tým do poločasu zvýšil dokonce na 3:0, což se později ukázalo jako rozhodující. „Druhá půle už tak kvalitní nebyla, ale přesto jsme soupeři nedali šanci na obrat," dodal. Hosté ze Ždárska zásluhou Pelána snížili na 3:1, poslední slovo měl tři minuty před koncem Dýnek.

Není vyhráno

Pohled do listiny žirovnických střelců hovoří jasnou řečí. I přes čtyři vstřelené góly opět vyšli útočníci naprázdno. „Góly nedali, ale třeba Staněk dva připravil. Dávali jsme je prakticky do prázdné," odmítl trenér kritiku hrotových hráčů. Přesto přiznává, že týmu hodně chybí Adamec. „Bohužel to na rychlý návrat nevypadá. Výron kotníku je vážnější, než se původně zdálo," uvedl.

Modrobílí ale v posledních dvou zápasech dali šest gólů, takže mizerná střelecká bilance se začíná přece jen trochu lepšit. „Útočníci se sice neprosazují, ale je důležité, že je dokáží zastoupit jiní. Hlavně v případě Dýnka a Vodáčka mě to těší," raduje se Mitas.

I když Žirovnice získala na čtrnáctou příčku čtyři body náskoku, ani zdaleka nemůže hovořit o jistotě záchrany. Proto pro ní bude další anglický týden s duely proti Jaroměřicím a Okříškám hodně důležitý. „Těžko říci, kolik bodů bude dost. Musíme hlavně uspět ve čtvrtek, kdy máme doma Jaroměřice. Půjde o hodně, máme stejně bodů," uvědomuje si důležitost dohrávky trenér Slavoje.