„Šlo z obou stran o kvalitní utkání. Soupeř nás zaskočil rozestavením na tři útočníky a z toho pramenila i inkasovaná branka," řekl trenér Žirovnice Leoš Mitas. Jeho svěřenci poté do poločasu vyrovnali a ve druhém dějství přidali další dva góly.

„Z obou stran šlo o kvalitní utkání. My jsme postupem času získali půdu pod nohama a byli lepší," podotkl kouč Slavoje. Jeho tým v úvodu přípravy zvítězil nad rakouským Amaliendorfem 3:2. Před týdnem pak padl 1:4 s divizní Polnou.

Tam se pochopitelně projevil rozdíl soutěží, ale jinak mohu být spokojený. Kluci v zápasech plní, co si říkáme, a doufám, že v tom budou pokračovat," přeje si zkušený trenér Mitas.

V žirovnické sestavě se už na jaře začali objevovat mladíci Hřebecký a Cajz. „Dáváme příležitost mladým klukům, ale to není nic nového. Oba už mají nějaké zkušenosti a je potřeba v tomto trendu pokračovat, aby byl kádr perspektivní," vysvětluje trenér Slavoje.

O optimální sestavě v přípravě podle něj zatím nemůže být řeč. „Určitě jsme nebyli kompletní. Nějací kluci nám chyběli kvůli dovoleným," podotýká.

Generálku na nový ročník krajského přeboru čeká Žirovnici v neděli od 17.30. Na svém hřišti v ní přivítá A-třídní Speřice, které si průběh přípravy rovněž pochvalují.