„Dva dny se z toho vzpamatováváme. Je to hezké, moc příjemné. Teď ale budeme muset přepnout, protože celou sezonu jsme se k postupovým cílům nehlásili. Musíme se připravit na to, abychom krajský přebor hráli se ctí,“ hledí už dopředu trenér Miroslav Zeman.

Ten přišel k týmu loni v létě a plánem návratu do elitní krajské soutěže se netajil. Počítal ale s dvouletým časovým horizontem. První sezona měla být spíše konsolidační, měla přinést omlazení mužstva. V další byl v plánu atak postupu. Jenže se vše povedlo v jednom roce a v Žirovnici tak už musejí přemýšlet, jak obstát o patro výše.

„Určitě nepůjdeme cestou let minulých, nechceme stavět tým na hráčích, kteří k nám budou dojíždět. Vydali jsme se jiným směrem a věříme, že je to ten správný. V I. A třídě jsme určitou kvalitu prokázali, takže není důvod se bát,“ naznačil Zeman, že posily po vedení klubu žádat nebude.

Slavoj měl pozvolnější rozjezd sezony, prohrál první dva domácí zápasy. S Dobronínem to dokonce bylo ponižujícím výsledkem 2:6. Jenže pak si vše začalo obdivuhodně sedat a výsledkem bylo pět výher v řadě na závěr podzimu, které tým posunuly na druhou příčku za v tu chvíli suverénní Světlou nad Sázavou.

Ilustrační foto.
Bystřice zaváhala, první je opět Humpolec

Na jaře se ukázal čtyřbodový náskok lídra tabulky jako nicotný. Žirovnice většinu protivníků převálcovala. „Vytvořila parta, která chtěla pracovat. V zimě jsme tak udělali obrovský skok ve výkonnosti. Z tohoto důvodu jsme si mohli dovolit to, že po dohodě přešli do béčka zkušení David Kuš a Tomáš Houška, který byl na podzim naším nejlepším střelcem,“ zmínil pokračování generační výměny v kádru Miroslav Zeman.

Přestože tým v jedenácti jarních kolech prohrál jen jednou, považuje kouč Slavoje I. A třídu za kvalitní soutěž. „Sehráli jsme řadu hodnotných zápasů, které nás prověřily. Mrzí mě ale to, že otevřený fotbal chtějí hrát jen týmy za špičky tabulky. Zbytek to spíš nakopává, je to hodně svázané potřebou získat body. My chceme jít jinou cestou a bude to tak platit i v krajském přeboru,“ plánuje.

Útočná stavidla se nebála otevřít teď v sobotu Kamenice. Výsledkově na to doplatila, ale byl z toho krásný zápas, který se musel divákům líbit. „Soupeři jsem pogratuloval, odvedl u nás skvělý výkon. My jsme byli efektivnější, ale zápas překročil rámec soutěže. Nedělal by ostudu ani v krajském přeboru,“ domnívá se Zeman a v poklonách k protivníkovi pokračuje: „Kamenice má mladý perspektivní tým. Přál bych si, aby jí to s postupem za rok vyšlo. Byla by to krásná derby v krajském přeboru.“

Den dětí v Petrovicích.
Fotbalisté na vesnici zlákali na sportovní soutěže 54 dětí