„Říkávám to delší dobu, ale stále to platí. Dávání turnaje dohromady a shánění účastníků je čím dál tím těžší. V březnu jsme začali oslovovat kompletní druhou ligu včetně sedmi týmů nejvyšší soutěže. Nakonec si myslím, že s účastí můžeme být spokojeni. Třeba Vlašim skončila v soutěži čtvrtá,“ řekl předseda počáteckého klubu Petr Král.

Právě Vlašim bude favoritem. Z pěti posledních ročníků zvítězila hned třikrát. Její sérii dvou triumfů v řadě utnul v minulém roce Zlín, který se pořadatelé jakou obhájce snažili pozvat na Vysočinu znovu.

„Zlínští nám oznámili, že letos mají náročnou přípravu, navíc budou startovat v Evropské lize, takže nepřijedou,“ podotkl Král.

Ve hře byl prý i Baník Ostrava. „Vypadalo to, že se to povede, ale nakonec klub změnil plán,“ pokrčil rameny Král.

V Počátkách se bude hrát tradičně systémem dvou semifinále, boje o 3. místo a finále. Úvodní zápas obstará sousedské derby Táborska s Vlašimí, následovat bude duel Znojmo - Prostějov. Zápasy se hrají 2x 30 minut, což ovšem neplatí pro finále.

„Tam se vždycky týmy domluví, jestli bude poločas trvat 35, 40, nebo 45 minut. Necháme to na nich,“ dodává počátecký předseda.