ŽDÍREC N. D. – CHOTĚBOŘ 1:1
Ve Ždírci se odehrálo bojovné utkání, které fotbalové krásy příliš nepřineslo. Gólů se diváci dočkali až po přestávce. Ambiciózní Ždírec poslal do vedení Kroutil, ale domácí se z vedení radovali pouze minutu, kdy vyrovnal Hanousek na konečných 1:1. „Hrálo se klasické sousedské derby, které bylo hlavně o bojovnosti než o fotbalové kráse. Vzhledem k průběhu utkání je dělba bodů zasloužená, ale ztráta nás samozřejmě mrzí. O našem naplnění cíle rozhodne právě květen, máme náskok čtyř bodů, takže máme vše ve vlastních rukách,“ řekl ždírecký trenér Martin Slavík.

Góly: 63. Kroutil – 64. Hanousek. Rozhodčí: Voneš. ŽK: 3:3. Diváci: 320. Poločas: 0:0. Ždírec n. D.: Bílek – Kučera, Michalec, Fikar (66. Najman), J. Novotný – Štukhejl, Kysilko, Klimeš (77. Smejkal), Pátek – P. Novotný (86. Mrázek), Kroutil. Chotěboř: Vykoukal – Čáp, R. Odvářka, Jan Hlaváček, Somerauer – Jiří Hlaváček, Koutný, Bělovský (79. Dvořák), Moravec (66. M. Odvářka) – Hanousek (90. F. Janda), Ďoubal. Nejlepší hráči: Bílek, Michalec – Hanousek.

H. BROD – V. MEZIŘÍČÍ B 3:1
Od začátku měl domácí Slovan územní převahu, ale hře chyběl nápad a přesnost v kombinaci. Gólů se diváci dočkali až po přestávce, kdy Slovan během čtyř minut třikrát udeřil. Nejprve se prosadil Hejkal a vzápětí Kubát s Prchalem. Hostům se podařilo snížit deset minut před koncem zásluhou Lišky. „V Humpolci jsme podali herně velmi kvalitní výkon, ale body nám to nepřineslo. Tentokrát, ač přes naši převahu, se nám herně nedařilo, ale získali jsme tři body za které jsme rádi,“ řekl brodský trenér Miroslav Plíšek.

Góly: 52. Hejkal, 54. Kubát, 56. Prchal – 80. Liška. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:2. Diváci: 130. Poločas: 0:0. H. Brod: Vaněček – Plíšek, Novotný, Berky, Pazderka – J. Henek (84. Karlík), Hejkal (72. Peřina), Kubát, Štědrý – Prchal, Němec. V. Meziříčí B: Kruba – Halámek, Mucha, Nevoral, Svoboda (36. Mužátko) – Caha, Krčál, Bradáč (60. Beran), Liška – Vlk, Polák (56. Minařík). Nejlepší hráči: Jaroslav Kubát, Prchal – Kruba.

David Kučera, Čáslav, 4.5. 2017, 3 010 g
Přivítejte na svět další miminka z Havlíčkobrodska

„Jejich gólman si dobře postavil tyče,“ konstatoval trenér Jemnicka Zbyněk Kincl. Moravské Budějovice vycházely ze zajištěné obrany a spoléhaly na standardní situace, ze kterých ještě párkrát zahrozily. Ve druhém poločase pokračovalo dobývání hostující branky. Největší šanci zápasu měl domácí Morkus, ale jeho hlavičku do protipohybu bravurně vytěsnil Jelínek. „Hrálo se na jednu bránu, ale my jsme neproměnili jedinou šanci. Soupeř hrál zatažený blok a čekal jen na standardky. Ke konci jsme měli už jen platonický tlak s několika závary, ale žádnou tutovku,“ mávl rukou domácí kouč.

Gól: 9. Novotný. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 2:3. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Jemnicko: Kopeček – Máca, Koutný, Rejthar, Svěrák – Křivánek, P. Tesař (82. J. Kincl), Morkus – Pacas (56. Anděl), Krejča, Netrda. M. Budějovice: Jelínek – Švanda, J. Benda, Novotný, Svoboda – Kosmák (60. P. Benda), Pařízek, Stark (80. Puchnar), Veselý, Dušek (85. Kratochvíl) – Kyzlink. Nejlepší hráči: Křivánek – Jelínek, Novotný.

Jubilejní desátý ročník veřejného závodu horských kol ČEZ MTB Maraton se po všech směrech vydařil.
Neuvěřitelný výsledek jubilejního závodu: Na setinu stejné časy

OKŘÍŠKY – LEDEČ N. S. 2:3
Lépe začali hosté a v samotném úvodu unikal na bránu Gramer, ale jeho pokus Fiala vytáhl na roh. Domácí zahrozili z protiútoku Dočkalem, ale jeho pokus skončil vedle. Ve 21. minutě byl v pokutovém území faulován ledečský hráč a z nařízené penalty otevřel skóre Nepovím. Okříšky mohly vyrovnat, ale hlavička Dubského skončila těsně vedle. Druhý poločas začal podobně. Do šance se dostal Trpišovský, ale jeho pokus skončil mimo tři tyče. V 60. minutě zahrávala Ledeč trestný kop, ale ten vytáhl skvělým zákrokem Fiala. V 65. minutě zahrával přímý kop Široký, poslal míč do pokutového území a tam si vyskočil Zeman – 1:1.

Domácí otočili stav, když po faulu ve vápně byl po druhé žluté kartě vyloučen Petřík a pokutový kop proměnil Dočkal. Okříšky mohly zvýšit, jenže Dubský i Rampír své příležitosti neproměnili. Nepsané pravidlo „nedáš-dostaneš“ zafungovalo v 83. minutě, kdy po chybě obrany vyrovnal Trpišovský. V 85. minutě sice byl po druhém napomenutí vyloučen i P. Pešek, ale Okříškám se hra proti devíti vůbec nevydařila. A když už zápas spěl k remíze, měli možnost trestného kopu hosté. Po jeho zahrání došlo k faulu a z penalty rozhodl Nepovím.

Góly: 65. Zeman, 74. Dočkal (PK) – 21. a 90(+3). Nepovím (oba z PK), 83. Trpišovský. Rozhodčí: Půlpán. ŽK: 5:8. ČK: 0:2 (73. Petřík, 85. P. Pešek) Diváci: 180. Poločas: 0:1. Okříšky: Fiala – Tekal, Brabenec, Dočekal, Široký, Dubský, Dočkal, R. Ryšavý, Zeman, Z. Ryšavý (78. L. Rampír), Večeřa. Ledeč n. S.: Bezděk – Prchal, Kuja, Nepovím, Gramer, Trpišovský (90. Žemlička), Toula, J. Pešek, P. Pešek, Petřík, Machala. Nejlepší hráči: Fiala – Nepovím, Trpišovský.

PŘIBYSLAV – HUMPOLEC 1:1
V prvním poločase byla Přibyslav lepším týmem. Nejdříve spálila dvě tutovky. Na humpoleckého gólmana Kříže nevyzrál Kunc s Pospíchalem. Po půl hodině hry poslal domácí do vedení Krčál. Po přestávce hra Přibyslavi opadla do průměru, nakopávanými míči se do tlaku nedostávala. Osm minut před koncem vyrobili domácí individuální chybu při autovém vhazování, kterou potrestal Kratochvíl k vyrovnání na konečných 1:1.

Góly: 34. Krčál – 82. Kratochvíl. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 3:2. Diváci: 125. Poločas: 1:0. Přibyslav: Pazderka – Eis, Vopršal, Pospíchal (59. Vykoukal), Kunc – Adamec, Krčál, Slanař, Flekal – Pochop, Škacha (71. Vostál). Humpolec: Kříž – Tomovič, Vrátný, Maršík, Málek – Šerý, Kratochvíl, Paťha, Skryja (46. Štěpán) – Pikl, Dalík (70. Kopic). Nejlepší hráči: Pazderka, Krčál – Pikl.

SAPELI POLNÁ – JAROMĚŘICE N. R. 3:3
Na začátku měl tutovku domácí Příhoda, ale s Šebelou přehodil i branku hostů. Vzápětí musel hasit pohromu před domácí svatyní Herink. V další velké šanci se po chvíli a přihrávce Dvořáčka zjevil opět Příhoda, ale znovu neuspěl. Tentýž hráč pak pláchl obraně, ale ani napotřetí nepřekonal Šebelu. To se povedlo až proměněnou penaltou Dvořáčkovi, a domácí vedli. Po půlhodině hry Stejskal tečoval střelu, a vyrovnal, ale výběr Sapeli si vzal vedení ještě do přestávky zpátky. Po parádní individuální akci skóroval Navrátil.

Hosté ale po změně stran srovnali zásluhou Míči, který si ve vápně udělal prostor a byl neomylný. Domácí chtěli strhnout vedení opět na svou stranu, ale dělovku Vacka zlikvidoval gólman Jaroměřic. Ten ale v 77. minutě nedokázal zabránit ve skórování Szabóovi. Jenže výhra pro domácí z toho nebyla, protože velkou hrubku v poslední minutě dokázal potrestat Hošek.

Góly: 19. Dvořáček (PK), 43. Navrátil, 77. Szabó – 33. Stejskal, 59. Míča, 90. Hošek. Rozhodčí: Straka. ŽK: 1:5. Diváci: 80. Poločas 2:1. Sapeli Polná: Herink – Tržil, Reiterman, Barák, Boháček – Fišer (67. Szabó), Vacek, Macko (16. Navrátil), Dvořáček – Špendlíček, Příhoda. Jaroměřice n. R.: Šebela – Hambálek, Urbánek, Frühauf, Palát – Šimek (46. Furiš), Stejskal (84. Šabatka), Barák, Hošek – Karásek, Míča. Nejlepší hráči: Barák, Špendlíček – Šebela.

Při žehnání strojů a modlitbě za všechny účastníky silničního provozu se motorkáři ve Velké Bíteši setkali už po jedenácté.

Góly: 55. Knotek – 5. Komínek. Rozhodčí: Porupka. ŽK: 1:4. Diváci: 70. Poločas: 0:1. Žirovnice: Dvořák – Drechsler, Knotek, P. Houška, Vilímek – Hadrava, Dařílek (76. Staněk), Procházka (81. Hřib), Cajz – T. Houška, Hřebecký. Nová Ves: Fuksa – Josef Šandera, P. Šandera, Havlík, Komínek – Jan Starý (90. Kuchta), F. Nečas, Krejčí, Jan Nečas (51. Novotný) – Jan Šandera (84. Jakub Nečas), O. Starý. Nejlepší hráči: Knotek – Fuksa, Komínek.

14. Jemnicko⋌ 20  2 5 13 16:37 11

Příští kolo: Sapeli Polná – Jemnicko, Vel. Meziříčí B – Přibyslav, Humpolec – Ždírec n. D., Jaroměřice n. R. – Okříšky, Nová Ves – Havl. Brod, Chotěboř – M. Budějovice, Ledeč n. S. – Žirovnice.