ROSICE – SLAVOJ POLNÁ 5:1

Slavoj měl smolný úvod. Skočdopole při odkopu trefil Malatu, který snadno skóroval, a navíc se hostující gólman zranil. Mezi tři tyče se postavil mladičký Šejstal, jehož spoluhráči předváděli solidní hru, byli kombinačně lepší, jenže Urbánek pálil jen do tyče, poté těsně vedle. A gólem neskončily ani střely Hrdličky a Peciny. Ten v závěru půlky navíc chyboval a udělal penaltu, kterou Malata proměnil.

I ve druhé části určovali tempo hry hosté. Ale Pecina s Cahou na drama nezadělali. Produktivní byli naopak domácí, kteří navýšili na 4:0, až pak se trefil Šerý, ale poslední slovo si vzal Šíp.

Góly: 2. a 43. Malata (druhý z PK), 61. Moučka, 67. Přichystal, 84. Šíp – 76. Šerý. Rozhodčí: Marek. ŽK: 0:2. Diváci: 180. Poločas 2:0. Rosice: Zádrapa – Krejčí, Kršák (71. Selinger), Buršík, Buchta – Černý, Pazourek, Malata (65. Přichystal), Drbal (46. Havlásek) – Moučka, Šíp. Slavoj Polná: Skočdopole (3. Šejstal) – Haala, Čížek, Vedral, Klíma – Šerý, Fadrný, Pecina (62. Caha), Urbánek – Hrdlička, Bajer (73. Voráč). Nejlepší hráči: Malata – Fadrný, Haala.

TŘEBÍČ – ŠUMPERK 0:0

Úvod nabídl nemastný neslaný fotbal s několika náznaky. Skóre mohl otevřít snad jen Karásek, ale střela zpoza vápna mu vůbec nesedla. Hosté pak jen hlavičkovali ze slibné pozice vysoko nad bránu. Za domácí později zkoušel štěstí Radim Bence, ale jeho střelecký pokus se také s úspěchem nesetkal. Šumperk hrozil střelami ze střední vzdálenosti i po standardních situacích, které se třebíčské defenzivě dařilo odvracet. Nejblíže ke gólu měl hostující Rozsíval, ale Rychetský jeho trestný kop vyrazil. Tentýž hráč Šumperku pak po centru zleva střílel z první, ale jen protáhl Rychetského. Na opačné straně se do zakončení prodral Macek, ovšem s jeho slabou střelou si brankář Kreizl poradil. Gól do šatny mohl vsítit agilní Rozsíval, ale z další slibné pozice bránu minul.

Druhý poločas začala Třebíč brejkem, ale Krulu při pokusu o kličku Kreizl vychytal. Šumperští následně po standardní situaci Rozsívala skórovali, ale radost jim zkazil zvednutý praporek. Potom pokračovaly nepřesnosti na obou stranách a totéž platilo i o střelcích, včetně mimo tři tyče hlavičkujícího Rozsívala. Domácí to mohli potrestat, když Macek nabil Krulovi, ale ten promáchl. Horácký klub měl rozhodnutí na dosah, když Macek opět našel ve vápně Krulu, ale jeho tutovku Kreizl zneškodnil. Vzápětí málem přišel trest, když kapitán Horák hlavičkoval mimo tyče.

Rozhodčí: Niederle. ŽK: 5:2. Diváci: 50. Třebíč: Rychetský – Florián, Suchna, Pecka, R. Bence – Karásek – Macek (90+1. Macek), Lorenc (64. Doležal), Novák, Beránek – Krula. Šumperk: Kreizl – Dostál (75. Max), Ševčík, Muzikant (64. Šebela), Smrž, Podhorný, Rozsíval, Nimrichtr, Bernard, Horák, Šinogl. Nejlepší hráči: Rychetský – Kreizl, Rozsíval.

Utkání 28. kola první fotbalové ligy: FC Vysočina Jihlava - AC Sparta Praha.
Jihlavané trefovali jen tyče, výhru Sparty zařídil Kanga

TASOVICE – VRCHOVINA 1:3

Hráči Vrchoviny měli dobrý nástup do utkání, hned ve 2. minutě nebezpečně střílel Dočekal. Postupně se ale utkání vyrovnalo a Tasovice v první půli několikrát zahrozily. Ve 40. minutě zakončoval Lapeš, ale Juran byl na místě. Zvýšená aktivita přinesla hostům ovoce po hodině hry, Dočekal vybojoval balon, nahrál před prázdnou branku a Kamil Skalník otevřel skóre zápasu. O deset minut později bylo vyrovnáno, po centru z pravé strany pravačkou skóroval Lapeš. Za další minutu však Vrchovina znovu vedla, trestný kop rozehrál Michal na Kamila Skalníka, který se nemýlil – 1:2. V 83. minutě bylo definitivně rozhodnuto, Zbytovský presinkem vybojoval míč a blafákem překonal gólmana Heneše. Lídr tabulky už si vedení v poklidu pohlídal, navíc mohl ještě přidat další branky, ale Zbytovský dvakrát neuspěl.

Góly: 70. Lapeš – 60. M. Skalník, 71. K. Skalník, 83. Zbytovský. Rozhodčí: Nejezchleb. ŽK: 1:1. Diváci: 210. Poločas: 0:0. Tasovice: Heneš – Hrazdílek, Mička, Blahoudek, Lapeš, Horáček, Švejkar, Paul, Čermák (59. Garčic), Fukal (65. Rapouch), Švarc (79. Rygl). Vrchovina: Juran – Chalupa, Košík, Smetana, Vícha – K. Skalník, Michal (87. Bača), Zbytovský, Ošmera (38. Wolker) – M. Skalník, Dočekal (81. Duda). Nejlepší hráči: Paul – M. Skalník, Zbytovský.

ŽDÍREC N. D. – STRÁNÍ 1:0

První poločas byl v plné režii domácích, kteří využili toho, že soupeř byl po náročné cestě. V 8. minutě spálil tutovku Michalec, který hlavou trefil gólmana. Po půl hodině hry Jan Novotný přestřelil branku z malého vápna. Další šance spálili Pátek a Jiroutek. Hosté se nedostali k jediné střele na branku. Po přestávce Strání začalo vystrkovat růžky, nepouštělo Tatran do šancí, ale domácí hrozili z křídelních prostor. Rozhodnutí padlo osm minut před koncem, kdy se po centru Koloucha prosadil trenérův syn Martin. V samém závěru mohlo Strání vyrovnat, ale nepřehlednou situaci vyřešil Bartaloš.

Gól: 82. Slavík. Rozhodčí: Černý. ŽK: 3:0. Diváci: 175. Poločas: 0:0. Ždírec n. D.: Bartaloš – Fikar, Michalec, Kučera, Pátek (75. Málek) – Jiroutek, Štukhejl, J, Novotný, Mrázek (81. Slavík) – Kolouch, P. Novotný (63. Klimeš). Strání: Popelka – Gardian, Lorenc, Palík, Mimochodek (60. Sedláček) – Juma (60. Straňák), Obiechina, Fruhauf, Silnice, Čaňo – Pilka. Nejlepší hráči: Bartaloš, Slavík ml. – Juma.

ST. ŘÍŠE – BEZNEC 0:2

V prvním poločase se do velké šance dostal domácí Sobotka, ale neproměnil. Jícha moc práce neměl, takže se skóre nezměnilo. Až ve druhém dějství odčaroval kouzlo brankářů hostující Reška. A deset minut nato to bylo už o dvě branky. Trefou do šibenice z trestného kopu pečetil tříbodový import Šmahaj. I když se domácí v závěru snažili, snížit se jim nepodařilo.

Góly: 61. Reška, 71. Šmahaj. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 3:1. Diváci: 134. Poločas 0:0. St. Říše: Jícha – Chlumský, Hekerle, Príborský, Heide – Severa, Bastl, Vacek, Sobotka (73. Osmanu) – Šmíd, Nehyba Plichta, Osumanu – Cipruš, Šmíd. Bzenec: Maňák – Mokrý, Mlýnek, Petrucha, Košut – Šmahaj, Hubr, Reška, Pelikán – Šimánek (82. Paták), Kasala (86. Vaverka). Nejlepší hráči: Šmíd – Šmahaj, Kasala.