TŘEBÍČ – TASOVICE 1:3
Hosté na konci úvodní desetiminutovky nastřelili břevno Lapešem. O několik okamžiků později Paul protáhl Rychetského, který jeho střelu zpoza vápna s námahou vytěsnil na roh. Nebezpečnější Tasovice poprvé udeřily v 16. minutě, kdy se míč odrazil k Fukalovi, a ten jej dopravil do sítě. Jihomoravané byli od začátku fotbalovější, silnější na míči a hrozili i ze standardních situací. Po přímém kopu mířil těsně nad bránu Čermák. Domácí se osmělili až ke konci poločasu, kdy Bence zleva našel ve vápně Floriána, ale jeho pokus z první skončil mimo tři tyče. To hosté potrestali z následného protiútoku, který zakončil střelou na zadní tyč Lapeš. Trápení Třebíčských pokračovalo i po změně stran, a tak soupeř v poklidu vývoj utkání kontroloval. Změnit to mohl po Krulově přihrávce Florián, ale z dobré střelecké pozice mířil nad. Horácký klub se poté začal nadechovat k náporu, ale do výraznější šance se nedostal. Jednoduše hrající Tasovice si třetí přesný zásah schovaly na 72. minutu, kdy skóroval střídající Rygl. Čestný úspěch mohl zaznamenat domácí kapitán Beránek, ale s jeho slabou střelou z přímého kopu si gólman Konvalina věděl rady. Třebíč se dočkala, když z dálky napřáhl Krula a z první pořádné střely na branku trefil horní růžek.

Góly: 85. Krula – 16. Fukal, 45. Lapeš, 72. Rygl. Rozhodčí: Nápravník. ŽK: 3:1. Diváci: 85. Poločas: 0:2. Třebíč: Rychetský – Suchna, Yacoubou, Pecka, Bence – Novák, Rajpaul (37. Karásek), Beránek, Maleta (8. Renát) – Florián (82. Lorenc), Krula. Tasovice: Konvalina – Švarc, Mička (57. Rapouch), Hrazdílek, Horáček – Čermák (77. Garčic), Blahoudek, Fukal, Švejkar – Paul, Lapeš (69. Rygl). Nejlepší hráči: Krula – Paul, Lapeš.

ČEZ MTB Maraton.
Závod horských kol ČEZ MTB Maraton otevřel přihlášky

VRCHOVINA – H. BROD 3:2
Domácí měli dobrý nástup, už v 6. minutě rozjásal utaženou střelou tři stovky diváků Michal Skalník – 1:0. Ve 14. minutě Dočekal sklepl míč Kamilu Skalníkovi, který z vápna zvýšil na rozdíl dvou branek. Zbytek první půle se odehrával v režii Vrchoviny, ale Kamil Skalník, Dočekal ani Ošmera v dobrých příležitostech nedokázali zvýšit. Hosté postupně začínali hrozit z brejkových situací, první půle ovšem další gól nepřinesla.
V 51. minutě se míč po rohu dostal na nohu Háněla a ten se krásně trefil pod břevno – 2:1. Hned po rozehrávce ale balon putoval přes Chalupu a Ošmeru k Dočekalovi, který sám na malém vápně nezaváhal. Místo toho, aby si svěřenci trenéra Richarda Zemana v klidu kontrolovali vedení, hrálo se nahoru dolů. Brod se nevzdal, nejprve hlavičkou zahrozil Polcar, ale v 64. minutě již udeřilo. Po rohu zůstal na zadní tyči nepokrytý Henek a bylo to znovu jen o gól – 3:2. Další dvě tutovky poté zahodil Dočekal, jednou zazvonila tyčka hostující svatyně. V 75. minutě ještě hosté zahrozili po rohovém kopu, ale bez efektu. Poslední příležitost měl Michal Skalník, opět však nechal vyniknout gólmana Zelenku.

Góly: 6. M. Skalník, 14. K. Skalník, 52. Dočekal – 51. Háněl, 64. Henek. Rozhodčí: Řezníček. ŽK: 2:2. Diváci: 300. Poločas: 2:0. Vrchovina: P. Šmída – Chalupa (61. Prokopec), Košík, Smetana, Bača – K. Skalník, Žák (81. Duda), Wolker (62. Zbytovský), Ošmera – M. Skalník, Dočekal. H. Brod: Zelenka – Plíšek, Peřina, Pártl, Hejkal – Bartok, Henek, Háněl, Veselský – Karlík (78. Báča), Polcar (87. Pazderka). Nejlepší hráči: Wolker – Háněl, Bartok.

V. BÍTEŠ – ST. ŘÍŠE 0:1
Stará Říše začala krajské derby aktivně, v úvodních pěti minutách kopala hned několik rohů, ale od té chvíle převzali otěže zápasu hráči Velké Bíteše. Ti si už v prvním poločase vypracovali několik dobrých příležitostí, ale ta koncovka. V té největší po centru Juříčka netrefil Whittingham do prázdné branky, poté se z levé strany dostal před brankáře Knos, ale nezakončil.

Po změně stran byl k vidění stejný obrázek, domácí dobývali branku hostů, ale bezvýsledně. Když už Kopáček překonal gólmana Jíchu, vykopl míč z prázdné branky jeden z protihráčů. V nadějné pozici pak na balon nedosáhl Pohl. V 80. minutě přišel trest, po dalším závaru před brankou Staré Říše následoval rychlý brejk, na jehož konci byl přesný Plichta – 0:1. Pět minut před koncem mohl vyrovnat Juříček, na malém vápně si zpracoval balon, ale pak jej napálil přímo do gólmana hostů. Všechny tři body tak putovaly na Jihlavsko.

Gól: 80. Plichta. Rozhodčí: Nejezchleb. ŽK: 2:1. Diváci: 301. Poločas: 0:0. V. Bíteš: M. Pelán – Halas, Pokorný (54. Pohl), Kopáček, Mrňa – Whittingham, Daněk, Chlup, Bílek (84. Mucha), Knos – Juříček. St. Říše: Jícha – Chlumský (84. Sobotka), Hekerle, Příborský, Heide, Severa, Vacek, Plichta, Cipruš (75. Smejkal), Osumanu (66. Nehyba), Šmíd. Nejlepší hráči: Knos – Plichta, Severa.

Bedřich Ščerban jednatel HC Dukla Jihlava.
Tým nic nevypustil, měl srdce i charakter, hájí hráče Ščerban

ŠUMPERK – ŽĎÁR N. S. 4:1
Lídr tabulky nezačal na hřišti Šumperka dobře, už v 11. minutě šli domácí po standardní situaci do vedení, radoval se Nimrichtr. V dalším průběhu první půle bylo utkání vyrovnané, možná více ze hry měl Žďár, jenže Vopršal hlavou na malém vápně mířil nad domácí branku, Kunstmüller pak v podobné šanci balon vůbec netrefil.

Zápas se rozhodl v úvodní fázi druhé půle. Během čtyř minut se totiž za obranou hostů postupně zjevili Rozsíval, Nimrichtr a Muzikant, kteří své sólové nájezdy bez větších problémů proměnili – 4:0. Fotbalisté Žďáru se zmohli jen na čestný úspěch, střelou z rohu vápna korigoval Trojánek.

Góly: 11. a 56. Nimrichtr, 54. Rozsíval, 58. Muzikant – 75. Trojánek. Rozhodčí: Přikryl. ŽK: 2:2. Diváci: 250. Poločas: 1:0. Šumperk: Max – Muzikant (67. Ševčík), Smrž, Rozsíval (71. Dostál), Nimrichtr, Jurásek, Španihel (45. Maňka), Bernard, Olejník, Horák, Šinogl. Žďár n. S.: Konrád – Komínek, Šindelka, T. Peňáz, Fiala – Bureš (80. Růžička), R. Sodomka (65. Lukáš), Trojánek, Nedvěd, Kunstmüller (70. Henzl) – Vopršal. Nejlepší hráči: Nimrichtr, Rozsíval, Muzikant.

SLAVOJ POLNÁ – ŽDÍREC N. D. 2:0
Hra byla v první půlce vyrovnaná a šancí bylo minimum. Dvě si vytvořili domácí. Po centru Urbánka přestřelil branku Čížek. Domácí pak zachránilo po brejku Ždírce břevno. Slavoji se ale vyplatilo hrát až do posledních vteřin úvodní části. Fadrný vyslal do úniku Urbánka, ten sice trefil gólmana Bartaloše, ale odražený míč uklidil do sítě Tlačbaba.

Ždírečtí ve druhém dějství hru více otevřeli, a to Polné vyhovovalo. Byla nebezpečnější, ale na pojistku čekala až do 68. minuty. Urbánek byl před vápnem faulován, a sám pak zahrál bezchybně přímý kop, kterým zvýšil na 2:0. Domácí si závěr zápasu bez potíží pohlídali.

Góly: 45. Tlačbaba, 68. Urbánek. Rozhodčí: Hovorka. ŽK: 2:2. Diváci: 222. Poločas 1:0. Slavoj Polná: Skočdopole – Holub, Čížek, Vedral, Kubec – Caha (75. Haala), Fadrný, Klíma (46. Pecina), Urbánek – Tlačbaba (51. Šerý), Válek. Ždírec: Bartaloš – Málek, Kučera, Fikar, Najman (73. Kolouch) – Štukhejl, J. Novotný (55. Jiroutek), Klimeš (80. Pátek), Michalec – P. Novotný, Mrázek. Nejlepší hráči: Vedral, Urbánek – Kučera.

Zbylý výsledek 22. kola: Břeclav – Strání 4:2 (2:2), 2. Musil, 45. Kriston, 80. Hloch, 88. Lapin – 5. Fruhauf, 43. Pilka (PK).

15. TŘEBÍČ 19 1 4 14 19:55 7

Příští kolo: ST. ŘÍŠE – TŘEBÍČ, Rosice – Bzenec, Blansko – VRCHOVINA, Strání – ŽĎÁR N. S., H. BROD – SLAVOJ POLNÁ, ŽDÍREC N. D. – Břeclav, Tasovice – Tišnov, V. BÍTEŠ – Šumperk.

Zápas 19. kola první fotbalové ligy mezi FC Vysočina Jihlava a FK Teplice, 3. března 2018 v Jihlavě.