Přiznává ale, že několikaletá marná snaha se na týmu podepsala. „Hlavně starší kluci cítí, že přišli o dva roky. Nepomohlo nám ani teď to, že místo Šebkovic jde nahoru béčko Vrchoviny,“ svěřuje se.

První blok přípravy na novou sezonu ale Kamenice zvládla na jedničku. Třikrát vyhrála, získala i skalp divizního Jindřichova Hradce. Výhru 3:2 ale Josef Hadrava nepřeceňuje. „Soupeř staví nový tým, měl tam třiadvacet hráčů. V prvním poločase jsme měli potíže s rychlými protiútoky, prohrávali jsme 2:0. Pak se to prostřídalo a nám se povedlo skóre otočit.“

Fotbalisté Ždírce nad Doubravou prohráli v Pardubicích 1:0.
Horko měnilo pravidla fotbalu. Zápas v Pardubicích se hrál na čtyři čtvrtiny

V dalším zápase si Slovan smlsl na Černovicích (10:1), Pacov přehrál 6:2. Soupeř z 1. B třídy ale držel poločas nerozhodný výsledek. Na finiš prvního přípravného bloku nedošlo. „Měli jsme hrát s divizní Soběslaví, ale soupeř nám utkání zrušil. Neměl dost hráčů,“ vysvětluje Josef Hadrava.

Z výsledků je patrné, kde má tým největší sílu. „Kvalitu máme v útoku. Martin Dvořák, Tomáš Filípek či Jirka Houser jsou na 1. A třídu nadstandardní hráči. Navíc se z dorostu dere Petr Kutílek,“ raduje se.

Lukáš Holický patří v posledních sezonách mezi stálice pelhřimovské základní sestavy.
Míče mi odskakovaly od nohy, popsal návrat k tréninku brankář Pelhřimova Holický

Starosti má naopak s obranou. Nechybí mu ani tak kvalita, jako spíše alternativy, když někdo ze základu vypadne. Proto s nadějí hledí směrem k příchodu defenzivně laděného Patrika Jůna, který z Kamenice pochází. „Hrál v Táborsku, měl tam studenstský přestup. Teď odmaturoval, chtěl by se vrátit. Snad nám ho nikdo nesebere, v přípravě se jevil hodně dobře,“ doufá Josef Hadrava.

Kamenice nad Lipou teď bude do dvanáctého července odpočívat, pak hráčům začnou galeje. A také herní testy výhradně se soupeři z krajského přeboru. Slovan změří síly se Sapeli Polnou, Žirovnicí a Speřicemi.