Svěřenci trenéra Jána Kubíka kosí v přípravě na odvety ve fotbalovém krajském přeboru jednoho protivníka za druhým. A nic na tom nemění fakt, že jsou z divize. U dálnice narazila Bystřice nad Pernštejnem i Stará Říše. Před týdnem přijelo Hlinsko, které představuje průměr krajského přeboru Pardubicka, a odvezlo si čtyřgólový debakl.

„Tým kvalitně pracuje v přípravě a výsledky tomu odpovídají. Nicméně teprve až zápasy o body nám ukáží, jak na tom ve skutečnosti jsme," odmítá kouč podlehnout přehnanému optimismu a doplňuje: „Loni jsme měli přípravu špatnou, výsledkově se nám nedařilo a přesto jsme se na jaře dokázali dotáhnout na špici tabulky."

Kubík tráví v Humpolci druhou zimu a v té letošní přišel s inovacemi. „Přípravu týmu jsem změnil. Nebyli jsme na atletickém oválu, prakticky vše děláme na umělé trávě, více pracujeme s míčem. Hodně jsme se věnovali obratnosti a odrazové síle," popsal změny. Optimismem ho může naplňovat přístup hráčů. „Kluci se snaží. Někdo může trénovat více, jiný méně, záleží na vytíženosti v práci, ale vidím zde snahu kvalitně se připravit."

V pátém přípravném utkání Humpolec dnes narazí na Ledeč n. S. Soupeř sice hraje jen I. A třídu, ale kousat umí. „Je to kvalitní tým, který nemá do krajského přeboru našlápnuto náhodou. Ledeč nám kvality předvedla už loni, kdy nás v přípravě porazila," připomenul Kubík rok starý krach a dodal: „Bude to o motivaci. O tom, jak kluci k zápasu přistoupí. Proti divizním soupeřům se o ni bát nemusím, papírově slabší protivník hlavně v přípravném období svádí k podcenění. Doufám, že se nám to nestane."

Ne vše je ale v humpolecké přípravě růžové. Marodka prázdná není. „Mimo hru je brankář Novák, který kvůli problémům se zády ještě ani nezačal přípravu," trápí trenéra Jána Kubíka. Záda limitují v přípravě také Píchu, který ale zápasy hraje. Absence kvůli zdravotním problémům měl Pikl, avšak minulou sobotu proti Hlinsku už byl zase na hřišti.

Výsledky v přípravě

6. 2. Humpolec – Sj. Polná 3:4
13. 2. Humpolec – St. Říše 3:2
20. 2. Humpolec – Bystřice 5:1
27. 2. Humpolec – Hlinsko 4:0