"Nebylo to lehké utkání. Soupeř měl více šancí, hlavně v závěru nás dostal pod tlak, takže bod je pro nás úspěchem," přiznal jeden z hlavních hrdinů zápasu, brankář domácího týmu Radek Basík.

Ten se mezi tyčemi rozhodně nenudil, ostatně jako každý zápas. „Je pravda, že si teď zachytám dost," souhlasí s tím, že má více než dost důvodů k vyniknutí.

Proti Chotěboři chytal velký zápas. Hlavně ve druhém poločase se nezastavil, hostující střelci ho překonat nedokázali. Kapituloval jen v úvodu při nešťastné střele spoluhráče Jakuba Vlacha. „Pro nás to byl už tradiční začátek, zase jsme si dali vlastní gól," upozornil Basík na to, že Pacov sráží až nebývalý počet zásahů do vlastní sítě. Důvod této nelichotivé bilance je prý prozaický. „Máme tým složený z mladých a nezkušených hráčů. Dělají chyby a ve snaze napravit je, se stává, že to skončí vlastním gólem," nalezl pacovský brankář vysvětlení.

Tým ze Sovova města je se čtyřmi body stále na posledním místě tabulky. Remíza s Chotěboří na tomto stavu nic nezměnila, Čáslavice-Sádek si zásluhou navrátilce Horvátha poradily se Žirovnicí.

„Překvapilo mě to. Počítal jsem, že Žirovnice v Čáslavicích vyhraje. Nedá se nic dělat, musíme si pomoci sami. Tým je sice mladý, ale snaží se, takže uvidíme, zda to bude na body v dalších zápasech stačit," prohlásil Basík, který v minulosti chytal také v Žirovnici.