Záchrana je blíž, Humpolci pomohly tři slepené góly

Humpolec – Cenný bod vybojovali fotbalisté Humpolce v rámci 21. kola divize staršího dorostu. Ve vysočinském derby remizovali se Žďárem, když v poločase byli ve tříbrankovém manku.

5.5.2017

Ilustrační fotoFoto: Jan Škrle

HUMPOLEC – ŽĎÁR N. S. 4:4
První poločas zvládli o poznání lépe hosté. Do vedení se dostali v 18. minutě, kdy se přízemní střelou prosadil Henzl. Ten měl o tři minuty později druhý důvod k radosti, cestu do sítě si našla i jeho zblokovaná střela z dálky.

Pak už se dostal ke slovu domácí Maršík. Ve 28. minutě ještě svůj souboj s brankářem Žďáru nevyhrál, ale o chvilku později už snížit dokázal, když dorazil do branky střelu Homoly. Bohužel v závěru poločasu udělali domácí fotbalisté hned několik chyb a draze za to zaplatili. Trestal je Vokoun.

Nejprve posunul skóre po brejku, čtvrtou branku Žďáru zaznamenal po vydařené střele do šibenice.

Domácí se nevzdali ani za krajně nepříznivého stavu. V 68. minutě dorazil Maršík do sítě centr Kameše, o čtyři minuty později završil hattrick. Hra hostů se v té chvíli zhroutila jako domeček z karet a dalším potvrzením tohoto stavu byl gól Blaška v 75. minutě.

Domácí mohli dát zdecimovanému soupeři hned několikrát mat. V 77. minutě byl ve vápně faulovaný Svoboda, jenže Benáček trefil z penalty břevno. Vzápětí se řítil sám na hostujícího brankáře Blaško, ale místo technického zakončení zvolil razanci a nepochodil.

Ani Maršík v 84. minutě nevylepšil svoji skvostnou jarní bilanci, když jeho střelu z hranice šestnáctky zastavila pravá tyč.

Góly: 30., 68. a 72. Maršík, 75. Blaško – 18. a 21. Henzl, 42. a 44. Vokoun. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 0:4. Diváci: 60. Poločas: 1:4. Humpolec: Duben – Zástěra, Vočadlo, Benáček, Mikeš – Maršík, Prchal, Svoboda, Kejval, Kameš – Homola (50. Blaško).

HUMPOLEC – ŽĎÁR N. S. 2:1
Překvapivé vítězství Humpolce se začalo rodit už v úvodu zápasu. Ve 2. minutě se rozběhl z poloviny hřiště Horák a z levé strany prostřelil brankáře. Domácí to povzbudilo k bojovnosti, ale fotbalovost byla na straně Žďáru, takže brankář Duben si na nedostatek práce stěžoval nemohl.

Ve 22. minutě hosté rychle rozehráli autové vhazování, míč se dostal ke Šormovi a ten střelou z levé strany hřiště vyrovnal. Pak se ke slovu dostal opět Humpolec. V případě šance Horáka se ještě jednalo jen o hrozbu pro branku hostů, nepovedený centr Kohouta ve 35. minutě už dostal domácí zpět do vedení.

Ve druhém poločase hosté vsadili vše na jednu kartu, ale domácí srdnatě bojovali, spolehlivě bránili a ostatní problémy vyřešil brankář Duben. Vítězství mohl krátce před koncem pojistit rychlonohý Horák, ale v podobné situaci jako při své první brance střelecky zklamal.

„Jsem rád, že si kluci mohli po dlouhé době vychutnat pocit vítěze. Se soupeřem jsme odehráli dobré utkání se šťastnějším koncem pro naše barvy,“ hodnotil duel trenér Humpolce Libor Vaněček.

Góly: 2. Horák, 35. Kohout – 22. Šorm. Rozhodčí: Kubeš. Bez karet. Diváci: 35. Poločas: 2:1. Humpolec: Duben – Vašíček, Zítko, Zach (65. Mojžíš), Vašíček – Jaroš (61. Urban), Kohout, Žáček, Doležal (41. Lazarte), Rázek (39. Melmuka) – Horák.