Starší tým ale připravil svým trenérům a fanouškům hodně horké chvilky. Vedení 3:0 téměř celé ztratil, nakonec byl rád za těsnou výhru.

Straší dorost
PELHŘIMOV – V. MEZIŘÍČÍ 3:2
Do první šance se sice dostali hosté, ale z gólu se radovali domácí. V 7. minutě totiž těžil Jírů z rozehrávky Bartošky a Drechslera. Další góly přišly v poslední čtvrthodině poločasu. Po Horkého obloučku za obranu zvýšil na 2:0 Drechsler, ze sóla Zelenky vytěžil třetí trefu Mišoň. Po přestávce Pelhřimov nezachytil začátek, tvrdou střelu z pětadvaceti metrů doklepl důrazný Krčál do sítě. Netrvalo dlouho a Velké Meziříčí snížilo na rozdíl jediné branky. Tůma se rozhodl pro sólo do středu hřiště, přešel na těžkém terénu přes dva hráče, souboj s třetím prohrál. Byl z toho protiútok a druhý gól Krčála.

Góly: 7. Jírů, 33. Drechsler, 37. Mišoň – 53. a 60. Krčál. Poločas: 3:0. Pelhřimov: Tkadlec – Smrčka, Horký, Tůma, Duba – Bartoška, Hanousek – Jírů (83. Vojta), Mišoň (82. Pakosta), Drechsler – Zelenka.

Ostatní výsledky 22. kola: Žďár n. S. – Otrokovice 1:3, Vrchovina – H. Brod 2:1, Kyjov – Sparta Brno B 0:3, Břeclav B – Třebíč 2:4, Boskovice – Blansko 1:1.

PELHŘIMOV – V. MEZIŘÍČÍ 6:0
Zásluhou střelecké pohotovosti Mazáče, který zatížil konto soupeře hned čtyřmi góly se stal zápas jednoznačnou záležitostí domácích fotbalistů. Mazáč začal svůj útočný festival hned v první minutě, to ještě po centru Habáně hlavičkoval do tyče. O chvilku později se ale prokličkoval až před brankáře Požára a otevřel skóre. Další velké chvíle pelhřimovského útočníka přišly před poločasem. Ve 34. minutě vytěžil gól ze spolupráce Kotrče a Bumbálka, o čtyři minuty později zvýšil střelou z úhlu na 3:0. V 53. minutě Mazáč své střelecké manévry ukončil, po přihrávce Kotta se prokličkoval až před brankáře a zavěsil. Pak se ke slovu dostali i jeho spoluhráči. Po centrech Kotrče se prosadili Donabauer a Zajíček.

Góly: 3., 34., 38. a 53. Mazáč, 66. Donabauer, 77. Zajíček. Poločas: 3:0. Pelhřimov: Zíka – Habáň, Pelán, Kott, Bumbálek – Mazanec, Novák, Kotrč, Šimák – Špaček, Mazáč. Střídali: Hanousek, Mareš, Donabauer, Zajíček, Florian.

Ostatní výsledky 22. kola: Žďár nad Sázavou – Otrokovice 4:0, Vrchovina – H. Brod B 0:0, Kyjov – Sparta Brno B 1:2, Břeclav B – Třebíč 0:5, Boskovice – Blansko 0:0. (hst, flo)