Pelhřimovský starší tým začal bezbrankovou remízou se Spartou Brno, která není špatným počinem. Nováčka z Humpolce v Otrokovicích potěšili mladší dorostenci. Ti své vrstevníky obrali o všechny body.

OTROKOVICE – HUMPOLEC 2:0
Starší dorost AFC Humpolec nastoupil k prvnímu zápasu v hodně kombinované a hlavně omlazené sestavě s několika hráči patřícími ještě do kategorie mladšího dorostu.

Ofenzivním choutkám Humpolce určitě nepřidal ani na poslední chvíli ohlášený přestup navrátilce z Jihlavy D. Rážka do konkurenčního Pelhřimova, o kterém se teprve bude jednat.

I přes tyto nepříjemné problémy začali hosté sebevědomě a prvních dvacet minut ukázali zaskočeným domácím, že určitě nepřijeli body odevzdat lehce. Ve druhé části poločasu ale domácí hru vyrovnali a vynikající brankář Podoba musel několikrát ukázat své kvality. Nestačil jen na dvojitou dorážku Horáka ve 37. minutě.

Krátce po přestávce vstřelil tento hráč druhou branku a vypadalo to, že je utkání rozhodnuto. I přes několikanásobné prostřídání na straně Humpolce nedošlo k vážnější změně sil na hřišti, ale přesto si hosté dokázali vytvořit minimálně tři brankové příležitosti. Maršík postupoval osamocený na brankáře, ten jeho pokus vykryl. Tato i další šance mohly zápas minimálně zdramatizovat.

Góly: 37. a 52. Horák. Rozhodčí: Slováček. Bez karet. Diváci: 30. Poločas: 1:0. Humpolec: Podoba – Vočadlo (83. Vašíček), Benáček, Prchal, Zítko (77. Jiřík) – Vacata, Kameš (84. Svoboda), Mikeš, Blaško -Maršík, J.Žáček (45. Lazarte).

Ostatní výsledky 2. kola: Boskovice – Kohoutovice 0:2, Velké Meziříčí – Žďár nad Sázavou 4:4, Třebíč – Havlíčkův Brod 3:1, Břeclav – Svratka Brno 0:0, Vrchovina – Blansko 1:3.

PELHŘIMOV – SPARTA BRNO 0:0
Brněnský tým byl hodnotný soupeř, hru zakládal na brejcích po křídlech a na centr čekali před brankou útočníci většinou posíleni ofenzívní zálohou. Hrál se rychlý, důrazný a kombinační fotbal, ale vše končilo před vápnem.

První zahrozili hosté Kamenským a Haraštou, ale Ryšánek míč ztratil. Až po delší době hlavičkoval Špaček Bumbálkův přímý kop mimo a potom gólman Bílý chytil Mazancovu střelu po zemi a bravurně vyboxoval Špačkovu dorážku. Při šanci hostů podržel tým Sochor a v dobré pozici netrefil branku Špaček. I nadále měly šance oba týmy. Sochor sebral míč sólem nabíhajícímu Haraštovi a vyšel mu i zásah po chybě obrany. Novák se uvolnil dvěma hráčům, ale u centru byli dříve obránci.

Po přestávce bylo aktivnější Brno, Haraštovi ukopl míč ve vápně Habáň a při výhodě uhlídal Kamenského Kott. Kotrč posunul do šance Špačka, který však při dorážce uklouzl a dorážku Špačkova přímého kopu Bílý chytil. Na druhé straně sólo Teličky zastavili Šimák s Vlkem a potom stačili centry Brna odvrátit Kott a Habáň. Vyražením střely z deseti metrů podržel domácí Sochor a převahu posledních minut Pelhřimov již nevyužil.

Rozhodčí: Jahoda. ŽK: 2:2. Diváci: 30. Pelhřimov: Sochor – Vlk, Šimák, Kott, Habáň (79. Mareš) – Bumbálek, Donabauer (65. Viktora) – Kotrč, Novák, Špaček – Mazanec (46. Florian).

OTROKOVICE – HUMPOLEC 1:4
Mladí hráči AFC Humpolec se zkušenějšího soupeře nezalekli a dobrou hrou je v prvním poločase dokonale překvapili. Aktivní napadání dělalo domácím velké problémy a hosté z nich brankově těžili. Už ve 12. minutě se prosadil přesnou střelou Lazarte a další dvě branky přidal po únicích J. Žáček.

Střídání několika opor po přestávce, které měly v nohách už první zápas za starší dorost, využili hráči Otrokovic ke vstřelení branky. I další minuty se odehrály spíše na polovině Humpolce, ale bojovnost jeho hráčů neumožnila domácím pokusit se o zvrat v utkání. Naopak v poslední minutě zápasu zakončil přesně jeden z rychlých protiútoků střídající Popelka a potvrdil tím zasloužený bodový import do Humpolce.
Góly: 54. Hába – 18. a 26. J. Žáček, 12. Lazarte, 80. Popelka. Rozhodčí: Ambroz. ŽK: 1:1. Diváci: 30. Poločas: 0:3. Humpolec: Duben – Vašíček, Vočadlo, Zach, Jiřík (73. Lacina) – Kohout (41. Homola), Kameš (54. Doležal), Svoboda, M. Žáček – J. Žáček (65. Popelka), Lazarte (48. Jaroš).

PELHŘIMOV – SPARTA BRNO 0:7
Pelhřimovští zvládli jen třetinu utkání, v níž byli Brnu vyrovnaným protivníkem. Jedna střela hostů sice skončila na tyči, ve 27. minutě málem naopak udeřilo na druhé straně, když se k vápnu probojoval Viktora, ale v rozhodující chvíli nepřihrál přesně. Konec poločasu se Pelhřimovu nepovedl. Ve 35. minutě hosté po trestném kopu orazítkovali tyč, míč se odrazil k osamocenému Švandovi, který otevřel skóre. Navíc na 2:0 zvýšil prakticky vzápětí technickou střelou Hejátko.

Druhý poločas začal šancí domácího Blokeše, který ale mířil jen do brankáře. Pak už se zase prosazovali hosté. Hejátko přidal ve 49. minutě z bezprostřední blízkosti svůj druhý gól, pak do vlastní sítě zamířil obránce Podlena. Posledních pět minut zápasu debakl Pelhřimova jen umocnilo. Po vydařené kombinaci upravil na 0:5 Kuba, vzápětí skóroval Kamenský a účet utkání podtrhl střelou do šibenice Muselík.

Góly: 35. Švanda, 40. a 49. Hejátko, 69. vlastní, 75. Kuba, 78. Kamenský, 79. Muselík. Rozhodčí: Půlpán. ŽK: 1:0. Diváci: 30. Poločas: 0:2. Pelhřimov: Moravec – Fikar, Podlena, Škoda, Sajner – Šmíd, Heřmánek, Fanta (63. Florian), Viktora – Bílý, Blokeš (61. Gutev).

Ostatní výsledky 2. kola: Boskovice – Kohoutovice 3:1, Třebíč – Havlíčkův Brod 3:3, Velké Meziříčí – Žďár nad Sázavou 5:0, Vrchovina – Blansko 0:4, Břeclav – Svratka Brno 3:2.