Postup si po dramatickém průběhu vybojovali hráči FC Dosta Bystrc – Kníničky, kteří ve finále oplatili porážku FKM Vysočině Jihlava.
Jihlava se s Bystrcí potkala již v základní skupině, kde klub z Vysočiny vyhrál 8:2. Brňané se ale po gólovém přídělu dokázali zvednout a následně zdolali Velkou Bíteš 6:1 a dívky ze Sokola Třebeš 20:0. V nadstavbě pak porazili Velké Meziříčí 7:1, SK Telč 10:1 a domácí A.F.C. Humpolec 14:1.

„Nápad přihlásit se do Humpolce vznikl vlastně trochu náhodou z myšlenky, že jsme chtěli klukům přichystat nějakou pěknou tečku za jejich letošní náročnou sezónou. Navíc s většinou těch větších klubů z Vysočiny se potkáváme pravidelně na zimních halových turnajích a porážet je umíme," řekl trenér Bystrce Arnošt Muzikář.

V Humpolci se hrálo systémem 2x 5+1 a výsledky se sčítaly. V semifinále Bystrc narazila na RAFK Rajhrad a vyhrála 5:1. Druhé semifinále nabídlo souboj Jihlavy a FŠ Třebíč. Po přestřelce vyhrála Jihlava 10:6.

„Finále bylo bezesporu opravdovým vyvrcholením celého kvalifikačního turnaje a smekám před všemi našimi i soupeřovými hráči za předvedené výkony. Byly vidět stopy únavy, ale všichni hráči na obou hřištích bojovali s maximálním nasazením až do závěrečného hvizdu. Našim klukům zbylo více sil, možná měli i trochu větší hlad po konečném vítězství a také samozřejmě trochu více štěstí v zakončení," dodal Muzikář.
Hráči FC Dosta Bystrc – Kníničky vyhráli v součtu obou hřišť 5:2 a vybojovali si tak právo účasti na Velkém finále v Roudném u Českých Budějovic. To se bude hrát v září.