Hlavně proto se fotbalistům Žirovnice před zápasem prvního kola krajského přeboru moc nevěřilo. Výsledek překvapil, Slavoj po prohraném poločase zabral a těšil se z vítězství v poměru 3:1. „Nechci, aby to znělo nějak namachrovaně, ale pro nějaký ten bod jsme do Přibyslavi jeli. Samozřejmě vítězství je i pro mě příjemným překvapením. Musím ale říci, že je zasloužené. Odehráli jsme to dobře takticky, chodili jsme do nebezpečných brejků," hodnotil duel spokojený trenér Leoš Mitas.

První poločas měl očekávaný průběh. Přibyslav byla častěji u míče a krátce před přestávkou se ujala gólem z penalty vedení. Víc jí ale výborná žirovnická defenzíva nepovolila. „Vysoká prohra s Jindřichovým Hradcem nás poučila. Obranu jsem úplně přeházel. Poprvé hrál na stoperu Patrik Mádl, Vilímek na beku ukázal, že mu je tento post vlastní. Smeknout musím také před výkonem Petra Houšky," chválil kouč zadní řady.

Žirovnice navíc uměla soupeře potrestat za chyby. V průběhu druhého poločasu třikrát udeřila, vítězný druhý gól obstaral Krtek, který před sezonou přišel z Pelhřimova. „Po jednom zápase nechci jeho výkon ještě příliš hodnotit. Ale vypadá to, že by mohl být rozdílovým hráčem," je opatrný Mitas.

V sobotu hraje Slavoj poprvé doma a přijede exdivizní Ždírec. „Máme těžké vylosování, proto je dobré, že jsme začali vítězstvím. Nesmíme ho ale přeceňovat, abychom si zase nesedli na zem," varuje trenér.