Bodovaly i další bezprostředně ohrožené celky z Vysočiny. Poslední Pelhřimov uhrál remízu ve Slavičíně a Bystřice doma porazila rozdílem třídy Břeclav.

Zápas Stará Říše – Velká Bíteš byl pro nezpůsobilý terén v sobotu odložen na 24. května. Domácí proto hráli jen pondělní dohrávku 17. kola, ve které remizovali s Bzencem.

ŽĎÁR N. S. – BRUMOV 1:2
Do dalšího záchranářského souboje vstoupil Žďár aktivně. Hned v 1. minutě měl velkou šanci Lubor Trojánek, ale neproměnil. Ten samý hráč mohl otevřít skóre po Maškově přihrávce, ale opět bez efektu. Brumov postupem času vyrovnal hru, paradoxně právě v tomto okamžiku inkasoval. Centr do vápna Vopršal ve 39. minutě šikovně tečoval za záda Cúcika. Dvě minuty nato mohl po rohu zvýšit Wasserbauer, udeřilo však na druhé straně. Po zbytečné ztrátě míče na polovině hřiště následoval rychlý kontr Brumova, na jehož konci byl Imeri. „To byl naprosto zbytečný gól, který jsme si nechali dát do šatny,“ láteřil kouč FC Žďas Jozef Vanko. Ještě před pauzou mohl vrátit domácím barvám vedení Vopršal, ale v obou příležitostech selhal.

Domácí střelecké trápení pokračovalo také na začátku druhé půle, protože Bureš v dobré pozici trefil pouze tyč. Trest přišel v 52. minutě, kdy opět Imeri využil další brejk Brumova. Hosté se po vedoucí brance zatáhli a Žďár až do závěrečného hvizdu marně dobýval jejich obranu.

Góly: 39. Vopršal – 42. a 52. Imeri. Rozhodčí: Drozdy. ŽK: 2:2. Diváci: 165. Poločas: 1:1. Žďár n. S.: F. Jícha – Bureš, T. Trojánek (77. P. Ločárek), Wasserbauer, Štursa – Frieb (57. Russ), R. Sodomka (86. Musil), Mašek, L. Trojánek – Jurnečka, Vopršal. Brumov: Cúcik – Juřica, Kolář, Novák, Chovanec – Vítek, Imeri (87. Fojtík), Řehák (74. Patrik Naňák), Šutalo (90. Janáč) – Pavel Naňák, Zvoníček. Nejlepší hráči: Štursa – Imeri, Novák.

HODONÍN – VRCHOVINA 1:3
Obrovským šokem skončilo pro divizního lídra utkání proti o záchranu bojující Vrchovině. Hosté totiž nastoupili velice odvážně a domácího nepouštěli do šancí. Hodonín šel přesto do vedení, po půlhodině hry se po standardce prosadil Hesek. Hosty to však nepoložilo a dvě minuty před pauzou bylo srovnáno. Rohový kop Vrchoviny gólman Petráš vyrazil pouze na nohu Michala Skalníka, který se nemýlil.

Také ve druhém poločase byla k vidění vyrovnaná partie. V 66. minutě přišla velká komplikace pro hosty, když musel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy Michal Skalník. Na hřiště přišel domácí špílmachr Polách a Hodonín ještě více přitopil pod kotlem. V 71. minutě ovšem přišel šok. Michal krásně zakroutil přímý kop přes zeď a Vrchovina vedla 2:1. Hodonín mohl o čtyři minuty později vyrovnat, ale Petr Šmída Fojtíkovi penaltu, nařízenou za nastřelenou ruku, skvělým zákrokem chytil! Vrchovina se dál skvěle bránila, navíc ještě jednou gólově udeřila. V první minutě nastavení Poul potáhl balon a Žák z úhlu prostřelil Petráše.

Góly: 32. Hesek – 43. M. Skalník, 71. Michal, 90. Žák. Rozhodčí: Vejtasa. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (66. M. Skalník). Diváci: 350. Poločas: 1:1. Hodonín: Petráš – Konečný, Kyselka (47. Mareš, Hesek, Červinek – Fojtík, Bartoš (63. Polách), Šturma, Paděra, Holešinský (80. Dovhanyuk) – Čambal. Vrchovina: P. Šmída – Bača, Vícha, Smetana, Chalupa (78. Košík) – R. Blažíček (56. Žák), Michal, Wolker, K. Skalník – M. Skalník, M. Šmída (89. Poul). Nejlepší hráči: Hesek – Michal, P. Šmída.

ROSICE – SLAVOJ POLNÁ 1:1
Hosté zaspali úvod a měli obrovské štěstí, že po pár vteřinách neinkasovali. Domácí se dostali bleskově do dvou šancí, které hasili Skočdopole a obětavým skokem také Čížek. Polenští se z toho ale nepoučili a první poločas neodehráli v zadních řadách moc koncentrovaně. Přesto ale šli do vedení. Ve 20. minutě předvedli rychlý brejk, Urbánek si naběhl do křídelního prostoru, odkud nacentroval do vápna, a Válek uklidil míč z voleje do sítě! Rosice ale našly odpověď, a nutno dodat, že po zásluze. Po zmatku před Skočdopoleho brankou chyběl hostům důraz, a o vyrovnání se postaral Drbal.

Po změně stran hrál Slavoj v obraně mnohem obezřetněji a domácí hledali do vápna cestu velmi těžko, a gólmana hostů takřka neohrozili. Naopak sami mohli být rádi, že svěřenci trenéra Lovětínského nedokázali dotáhnout pár solidně rozjetých akcí do gólového konce. Dva centry nenašly adresáta, a Tlačbabův pokus zpoza vápna v brance také neskončil. Zrodila se tak spravedlivá dělba bodů.

Góly: 39. Drbal – 20. Válek. Rozhodčí: Černý. ŽK: 2:1. Diváci: 175. Poločas 1:1. Rosice: Zádrapa – Vítámvás, Kršák, Vaněk, Havlásek – Pazourek, Selinger, Michna (76. Kratochvíl), Drbal – Novotný, Šíp. Slavoj Polná: Skočdopole – Haala, Kučera, Čížek, Kubec – Zábrodský, Daniel Kavka – Holub (76. Fadrný), Urbánek (73. Hrdlička), David Kavka – Válek (64. Tlačbaba). Nejlepší hráči: Selinger – Daniel Kavka, Skočdopole.

BYSTŘICE – BŘECLAV 3:0
Bystřice chtěla napravit zpackané derby s Vrchovinou, což se jí dokonale podařilo. Už v 6. minutě si našel na velkém vápně odražený balon Radek Sklenář a zprvní jej uklidil do sítě. V dalším průběhu první půle byla k vidění vyrovnaná podívaná, tři minuty před pauzou se však domácí radovali podruhé. V pokutovém území Břeclavi byl sražen agilní Radek Sklenář a Zbytovský z penalty zvýšil na 2:0. To už hráli domácí bez stopera Šponara, který musel kvůli zranění střídat.

Břeclav po změně stran musela otevřít hru, čehož domácí využívali k rychlým brejkům. Osm minut před koncem šel při jednom z nich do otevřené obrany Adamec, jehož přihrávku zužitkoval Malý a podtrhl domácí výhru.

Góly: 6. Sklenář, 42. Zbytovský (PK), 82. Malý. Rozhodčí: Denev. ŽK: 1:2. Diváci: 155. Poločas: 2:0 Bystřice: F. Svoboda – Blaha, Šponar (25. Z. Sklenář), Mezník, Vařejka – Adamec, R. Sklenář (89. Buršík), Padrtka, Zbytovský, Malý (89. Špatka) – Žila (83. Veselý). Břeclav: Kunický – Hloch, Wallisch, Smejkal, Ianosteac – Simandl, Presl (54. Kriston), Fiala (43. Trčka), Svoboda – Netopilík, Musil. Nejlepší hráči: R. Sklenář, Žila, Mezník.

SLAVIČÍN – PELHŘIMOV 1:1
Hosté měli raketový vstup do zápasu. Rozpaky bránících hráčů Slavičína po pár vteřinách potrestal důrazný Obranec. To domácím vzalo vítr z plachet, dvacet minut se herně hledali. „Do šancí jsme se pak dostávali, to ano, ale byla to spíše křeč,“ souhlasil kouč Milan Otépka. Postupem času ale převaha Slavičína narůstala. „Nechali jsme se zbytečně zatlačit, bylo to čekání na to, kdy soupeř vyrovná,“ přiznal kouč Pelhřimova Martin Moravec. Stalo se ve 35. minutě, kdy se po individuální akci prosadil Švach.

Přestávka pomohla více hostům, ti začali druhý poločas ve velkém stylu. „Vytvořili jsme si tři dobré šance. Bartoň postupoval sám na brankáře, Vacek a Obranec zakončovali těsně vedle. Bohužel koncovka nás trápí celou sezonu a tento zápas nebyl výjimkou,“ postěžoval si Moravec. Pak se ke slovu dostali opět domácí. Čtvrt hodiny před koncem po faulu na Švacha zahrávali penaltu. Postavil se k ní sám faulovaný, jenže trefil břevno. Tři body nakonec mohly odjet do Pelhřimova. V závěru ale Rážek v ne zrovna ideálním střeleckém úhlu zakončoval, místo aby nahrál úplně volnému spoluhráči.

Góly: 35. Švach – 1. Obranec. Rozhodčí: Rozhodčí: Marek. ŽK: 3:1. Diváci: 160. Poločas: 1:1. Slavičín: Jelínek – Goňa, Kocián, Lukaštík, Mezírka – Kalus (64. Zvoníček), Horáček (84. Žáček), Školník, Bartoš – P. Švach, Kříž. Pelhřimov: Matiášek – Sládok (70. Chadim), Pícha, Vacek, Homolka – Kmoch, D. Poul, Hanousek (46. Bartoň), V. Poul – Obranec (81. Mazač), Rážek. Nejlepší hráči: Švach – Pícha, Obranec.

Ostatní výsledky 23. kola: Holešov – Bzenec 3:0 (1:0), 23. Olša, 53. vlastní Chromeček, 62. Lomaka. Uh. Brod – Tasovice 7:1 (5:0), 23. a 34. Šálek (první z PK), 26. Michalec, 31. Vrága, 44. vlastní Landšperský, 56. Večeřa, 74. Kúdela – 61. Paul.

DOHRÁVKA 17. KOLA

ST. ŘÍŠE – BZENEC 3:3
V divokém úvodu šli do vedení hosté. Šmahajův přímý kop přizvedl jeden z hráčů ve zdi hlavou přesně pod břevno. O pět minut později bylo vyrovnáno. Krásnou akci předvedli Severa s Vodáčkem, jehož centr zakončil přesně hlavou Ujčík. A bylo ještě veseleji. Za dvě minuty totiž Dvořák šikovně tečoval přímý kop Vodáčka a domácí rázem vedli. Poté ovšem znovu doplatili na chyby v obraně. Zůbek se po kolmici ocitl zcela sám před Jíchou a vyrovnal. To ale nebylo ze strany hostů vše. Další nedůslednost, tentokrát po křížném centru, potrestal Mokrý, který měl dostatek času si míč zaseknout a přesně vypálit. Poté ještě Jícha musel čarovat při další hostující tutovce.

Po změně stran se Stará Říše zlepšila, blízko vyrovnání byl Vodáček, který těsně minul. Šanci měl i Bzenec, ale proti byla tyč Jíchovy branky. O konečné dělbě bodů rozhodl Bajer, který na půlicí čáře převzal míč a po několikametrovém úniku prudce vypálil přesně k tyči Mrkvicovy branky. Na těžkém terénu se už pak zápas pouze dohrával.

Góly: 11. Ujčík, 13. Dvořák, 69. Bajer – 6. Šmahaj, 25. Zůbek, 34. Mokrý. Rozhodčí: Buček. ŽK: bez karet. Diváci: 135. Poločas: 2:3. St. Říše: Jícha – Ujčík, Hekerle, Dvořák, Severa – Chlumský, Vodáček, Vácha (48. Bajer), Rygl – R. Pokorný (82. Kelbler), Plichta (57. Vacek). Bzenec: Mrkvica – Mokrý (75. Kůřil), Chromeček, Škodík, Horňák – Šmahaj, Zůbek, Sasínek, Mlýnek, Reška – Kasala. Nejlepší hráči: Jícha – Šmahaj, Reška.

16. PELHŘIMOV 23 4 5 14 22:50 17

Příští kolo: Břeclav – Hodonín, Bzenec – Slavičín, Brumov – Holešov, VRCHOVINA – ST. ŘÍŠE, V. BÍTEŠ – Uh. Brod, SLAVOJ POLNÁ – BYSTŘICE, Tasovice – ŽĎÁR N. S., PELHŘIMOV – Rosice.