Fotbalisté zpod vrchu Strážiště naznačili své kvality už v uplynulém ročníku, kdy nestačili jen na Hořepník. Soutěž sice začali rozpačitě, v prvním kole remizovali s týmem Senožat a ve třetím prohráli v Novém Rychnově, ale pak už si vše až neskutečně sedlo. Následovalo sedm vítězství v řadě, Start se na první příčku propracoval po sedmém kole a od té doby se držel na výsluní.

Skvělou bilanci má hlavně na svém hřišti. Vyhrál všech šest zápasů, soupeřům vstřelil v průměru po pěti gólech.
Jen o bod zpět za lídrem je rezerva Černovic. To je do jisté míry překvapení, ačkoliv Sokol měl velmi dobré jaro. V černovickém kádru se dobře doplňují mladí se zkušenými hráči, mužstvo působí hodně kompaktním dojmem, snaží se o technické pojetí hry. Druhý tým tabulky narazil v průběhu podzimu jen dvakrát. Hned v úvodu se klaněl béčku Nového Rychnova, v osmém prohrál v Lukavci.

Nováček se stal katem favoritů

Jak vyplývá z předešlých řádků, katem favoritů je juniorka Nového Rychnova. Slovo juniorka je na místě, v týmu je hned několik mladých hráčů. Start je milým překvapením, do soutěže postoupil mimo pořadí, když využil nezájmu Třeště. Novorychnovským se bohužel nevyhnuly tradiční zaváhání nováčka, strašidelně vypadá porážka 8:1 ve 4. kole v Želivě, či bodový dárek poslední Horní Cerekvi v kole devátém.

Želiv tradičně hodně měnil sestavu, takže i jemu se nevyhnuly velké výkonnostní výkyvy. Soutěž dobře začal, po šestém kole měl třináct bodů a na chvíli se dokonce ocitl na první příčce. Pak si ale dojel pro porážky do Budíkova, Černovic a Lukavce, takže na absolutní špici v polovině soutěže ztrácí už propastných osm bodů.

Více se čekalo od Velké Chyšky, ale její vedení před sezonou signalizovalo, že hodlá budovat nový tým. Tak se také stalo, šestnáct bodů z deseti zápasem propadákem není. Za pozornost stojí střelecká vizitka Zenáhlíka, který skóroval čtrnáctkrát a v tomto směru nemá v celé III. třídě konkurenci.

Jasný Černý Petr

Na opačném pólu tabulky se usadila Horní Cerekev. Tým při nedostatku hráčů hodně látá sestavu, několikrát si vypomohl i dorostenci, kteří měli dokonce v nohách zápas ve své věkové kategorii. Horní Cerekev se na chvostu tabulky držela od začátku, první bod uhrála až v sedmém kole, kdy remizovala se Senožaty. Další týden si ale dojela pro potupnou porážku 16:1 do Vyskytné, což ostatně jen dokumentuje, v jaké mizérii se tento tým nachází.

Ve srovnání s lety předchozími ustoupily ze slávy také Petrovice. Doba, kdy si vybojovaly právo postupu do okresního přeboru, už je nenávratně pryč, teď je čekají záchranářské práce. Osm bodů za jen devět nastřílených gólů Vysočinu do této pozice nekompromisně staví. Naprosto stejnou bodovou bilanci má také Mnich, který vstřelil jen o gól více. Vyskytná sice střílela ostrými, ale její obrana si s děravostí nic nezadá s ementálem. I Sokol také musí při dlouhých zimních večerech vymýšlet, jak soutěž zachránit.