Postup o patro výše si vybojovala Velká Chyška, do nejnižší fotbalové soutěže sestoupily celky Horní Vsi a Žirova B.

Podrželi si formu

Fotbalisté Velké Chyšky atakovali špici tabulky už v podzimní části. Jejím vítězem se ale nestali, neboť v jednom z posledních kol padli v Horní Cerekvi, takže po patnácti kolech drželi třetí příčku. Stejný počet bodů jako lídr z Hořepníka jim ale připravil dobrou výchozí pozici pro jaro.  V odvetách už byla Velká Chyška prakticky nedostižná. Sice prohrála na hřišti svého největšího rivala z Hořepníku, ale to už bylo v době, kdy měla postup v kapse.

Hořepník sice po podzimu vedl, ale na jaře dlouho tápal. Hlavní důvod nevyrovnaných výkonů byl v úzkém kádru, při absencích hráčů adekvátních náhradníků bylo málo. Proto se Sokol stal sice nejofenzivnějším týmem jara, když nastřílel jedanačtyřicet gólů, ale v důležitých utkáních body ztrácel.

Jarní kolaps je pro Start varováním

Pětadvacet podzimních bodů posouvalo do role spolufavorita i Lukavec. Start ale na jaře jen navázal na výsledkovou krizi z minulé sezony. Nově tvořený tým v odvetách vyhrál jen jednou a musí to být pro něj důvod k zamyšlení. Horší bilanci už měl totiž jen Žirov B, a ten sestoupil.

Dá se říci, že ostatní týmy se do bojů o postup nezapojily. Na jaře se hodně sice dařilo rezervě Horní Cerekve, ale ta si z první poloviny přinesla sedmibodovou ztrátu na špici. Obecně jaro bylo ve znamení zlepšených výkonů celků ze spodu tabulky.

Mnich měl po patnácti kolech jen sedm bodů a více než ztrojnásobením tohoto počtu došel k takřka bezproblémové záchraně, podobné to bylo i v případě rezervy Budíkova. Také Nová Cerekev zabrala a zásluhou pátého nejlepšího jara se dostala do lepší poloviny tabulky, což je umístění, kterým  klub přece jen o něco překonal předsezónní předpoklady.

Boj o záchranu byl dlouho nejasný hned ze dvou důvodů. Tabulka se v průběhu jara až neskutečně vyrovnala a navíc v návaznosti na I. B třídu nebylo až do posledního kola jasno, kolik týmů bude sestupovat.Nakonec museli být hned dva Černí Petři.

Doplatila na to Horní Ves, která na jaře za záchranou vyloženě šturomovala. V posledním kole se sice dokázala dostat na předposdlední místo, ale to už vzhledem na výše zmíněnou skutečnost bylo málo.

Horní Ves sice před pár lety hrála okresní přebor, ale dá se říci, že sestup jí postihl celkem právem. Tým měl hlavně na podzim problémy s nedostatkem hráčů a oproti původním předpkladům kráčel doslova od porážky k porážce. Ostatně pět získaných bodů hovoří jasnou řečí.

Rezerva Žirova sice zvládla v duchu předchozích sezon podzim, ale na jaře ji potkalo to samé co Horní Ves na podzim. Nutno říci, že klub nějak výrazně o záchranu neusiloval, B mužstvo hráči z prvního týmu nedoplňoval.