Už jen proto, že oba kluby roky hrají ve stejných soutěžích – dříve v jihočeské I. A třídě, nyní hlavně v krajském přeboru. O body do elitní vysočinské soutěže půjde i v dnešním zápase.

„Hráči obou týmů se moc dobře znají, takže to bude hodně prestižní souboj," přiznal trenér domácího Pacova Luděk Šlechta.

Podzimní vzájemný zápas skončil jednoznačným vítězstvím Žirovnice (5:2). Pacov tehdy podal snad svůj nejhorší výkon v sezoně, takže má co napravovat. „Zápas považujeme za hodně důležitý. Naším cílem je vyhrát a poprvé v letošní sezoně  doma naplno zabodovat," nechal se slyšet Šlechta a ze Žirovnice dostal rovněž odvážnou odpověď: „Chceme podat lepší výkon než před týdnem a když ne vyhrát, tak si alespoň nějaký bod odvézt," prohlásil trenér hostů Zdeněk Pahr.

Žirovnice v posledních dnech bojovala s nebývale velkou marodkou. Vše ale nasvědčuje tomu, že se situace alespoň o trochu zlepšila. „Kořínek nám sice bude chybět celé jaro, což je pro nás velké oslabení, ale snad už bude hrát Wiener. Zda nastoupí Adamec, se rozhodne až na poslední chvíli. Počítat už mohu s distancovaným Knotkem, takže jsme na tom lépe než před týdnem," naznačil Pahr.

Také Pacov nebude kompletní. „Martin Kostroun měl problémy s patou a bohužel v posledních dnech došlo ke zhoršení zdravotního stavu. Nemohu počítat ani s Dolejšem, který v zápase za dorost viděl červenou kartu a dostal stop na pět zápasů," informoval Šlechta.