Fotbalisté Mutěnic se do čtvrté nejvyšší soutěže vrátili ve velkém stylu. Vinaři v úvodním zápase nové sezony zvítězili nad Pelhřimovem 3:1. Branky nováčka zaznamenali Holešinský, Kupčík a střídající Lamáček. Za hosty snižoval Jan Homolka.

Mutěnice se v divizi představily po osmi letech. A svým výkonem rozhodně nezklamaly. Tým vedený koučem Petrem Zemánkem i po postupu do vyšší soutěže demonstroval svoji sílu. Pokud mužstvo složené téměř výhradně z odchovanců a hráčů z okolí udrží nastavený směr, mohou se diváci Pod Búdama těšit na pořádné mače.

„Soutěž nejde hodnotit po prvním zápase. Divize je určitě kvalitnější než krajský přebor, což se ukázalo i dnes. Uvidíme, jak na tom budeme po dalších kolech," uvedl domácí trenér Petr Zemánek.
Trenéři se starali hlavně o své týmy

Kouč Mutěnic své svěřence na zápas s Pelhřimovem nijak pečlivě nepřipravoval. „Viděl jsem výsledky a tabulky z loňské sezony, ale nijak podrobně jsem soupeře nezkoumal. Chtěli jsme se hlavně soustředit na sebe a svůj výkon," řekl Zemánek.

Podobně na tom byl i jeho protějšek. „Měl jsem informace z článků. Soupeř mě ničím nepřekvapil. Na Moravě se hraje rychlý, svižný fotbal, což se opět potvrdilo," pravil hostující trenér Leoš Mitas, který čekal na Slovácku těžké utkání. „Mutěnice budou v domácím prostředí nebezpečné. Uvidíme, jak se jim bude dařit venku. Po prvním zápase je těžké někoho hodnotit," pronesl Mitas.

Mutěnice vládly prvnímu poločasu, v tom druhém už byla aktivita na kopačkách soupeře. Pelhřimov nehrál v poli špatně, ale ve finální fázi tolik nebezpečný nebyl. S Krtkovou střelou si Šupa poradil a rána Naniáše šla mimo. „Chvíli jsme se trochu trápili a báli o výsledek. Kluci nevědí, co divize obnáší. V určitých pasážích byla z naší hry cítit nervozita a nezkušenost," přiznal domácí kouč.

Mutěnice hluché období přečkaly a po příchodu Lamáčka potřetí udeřily, což zápas definitivně rozhodlo. „Důležité je, že jsme vyhráli. Chtěli jsme navázat na vítěznou šňůru, která nás provázela v krajském přeboru, což se nám podařilo. I když jsme nevěděli, co od divize čekat, první zápas nám vyšel. Proto jsem spokojený," radoval se Zemánek.

Mitas bral porážku s nadhledem. „Spokojení nejsme, ale v Mutěnicích jsme očekávali nováčkovskou euforii. Právě ta nás nakonec porazila. Soupeř šel za vítězstvím víc. Domácí nás předčili hlavně důrazem v pokutovém území. Všechny branky nám dali z malého vápna. To by se nám stávat nemělo," prohlásil bývalý ligový obránce.