Čejov většinu svých soupeřů zválcoval. Desetkrát vyhrál a jen jednou remizoval, tabulku vede s náskokem pěti bodů.
„Můžeme být spokojení. Spolu s Martinem Křípalem, který je trenérem, se nám povedlo dát dohromady mladý tým, jehož věkový průměr je kolem dvaadvaceti let. Kluci si neskutečně sedli, výsledkem byla série vítězství," uvedl asistent trenéra a vedoucí mužstva Petr Doležal.

Lídr tabulky skvěle bránil, inkasoval v průměru jeden gól na zápas, což je na poměry okresní soutěže famozní vizitka. Více než gól dostal od Mnichu, Vyskytné, Černovic B a Želiva. Poslední jmenovaný soupeř dokázal Čejov jako jediný připravit o body. V 9. kole se hrálo 2:2. „Z naší strany to nebylo špatné utkání. Soupeř zahrál výborně, byl to vyrovnaný boj. Remíza byla odpovídající tomu, co se dělo na hřišti," poklonil se kvalitám protivníka Petr Doležal.

Ten nezastírá, že povedený podzim se promítne do cílů pro jarní část. „Chceme vybojovat postup. Je nám ale jasné, že to nebudeme mít lehké. Už jen z toho důvodu, že v nás teď každý vidí favorita. Velkým konkurentem bude Želiv, poslední slovu určitě neřeklo ani béčko Černovic," domnívá se.

Nejvyšší cíle mají⋌ také v Želivě

Velmi kompaktně působí Želiv, který získal 26 bodů a zařadil se na druhou příčku. „Byla to povedená půlsezona, s druhým místem jsme spokojení," potvrdil kapitán týmu Milan Josl. S jídlem roste chuť, i Želiv na základě dobrých výsledků neodmítá myšlenky na posun o patro výše. „Kluci teď chodí, mají do fotbalu chuť. Pokud nám to vydrží a nikdo se v zimě nezraní, určitě se pokusíme do boje o postup zasáhnout," potvrdil.
Až třetí příčku má v držení loňský vítěz soutěže, tým Černovic B. Těžko říci, zda se na výkonnosti projevila „kocovina" z červnového odmítnutí postupu mezi okresní smetánku, ale začátek sezony v klubu pod Svidníkem ideální nebyl. Prohra se Želivem ještě tolik nebolela, ale remízu ve 3. kole s Jiřicemi B lze považovat za propadák. Hlavně v tom kontextu, že Černovice v poločase vedly 3:0. Bodový výprodej bohužel pokračoval prohrou s Lukavcem a bezbrankovou remízou v Petrovicích. Teprve ve druhé polovině podzimu Černovice našly svou tvář a po sérii čtyř výher v řadě se zařadily mezi elitu soutěže. K obhajobě první pozice je ale daleko, ze třetí příčky už ztrácejí dvanáct bodů.

V klidném středu tabulky se usadily i týmy, které pamatují mnohem lepší časy. Lukavec pokračuje v budování kádru a ani letos to na návrat do alespoň okresního přeboru nevypadá. Proher bylo až příliš, omlazený tým nabral manko už třinácti bodů. Také Vyskytná vyhrála jen pětkrát, po ne zrovna povedeném startu do sezony se na šestou příčku propracovaly Petrovice. Vzhledem k tomu, že Vysočina byla po čtyřech kolech bez bodů, není to špatný výsledek. Na druhou stranu klub soutěž v sezoně 2010/2011 vyhrál, takže je zde patrný další ústup z pozic.

Podstatně více si pohoršila Velká Chyška. Ta ještě před dvěma lety hrála Poutník ligu, loni skončila šestá a letos už zahajuje blok týmů, které se musejí ohlížet hlavně za sebe. Udržet soutěž by pro ně nemuselo být samozřejmostí. Pod Strážištěm přepůlili sezonu na desátém místě, se stejným bodovým ziskem jako předposlední.

„Vyměnily se u nás generace. Tým jsme omladili, jsou v něm hráči, kteří začali s fotbalem později, mládežnickou fotbalovou výchovou neprošli. Snahu sice mají, ale výkonnost se bohužel nedostává. Momentálně hrajeme to, na co máme," pokrčil rameny organizační pracovník oddílu Josef Mařinec.

I když rezerva Budíkova sezonu špatně nezačala a dlouho se pohybovala i v lepší polovině tabulky, postupně sklouzla až k samému dnu. Se dvanácti body je předposlední. Důvodem je nedostatek hráčů, což ale trápí celý klub, nejen rezervu.
Na poslední Mnich byl na podzim doslova tristní pohled. Tým inkasoval 42 branek, do sedmého kola hrál bez bodu. Pak doma bez branek remizoval s Lukavcem a trápení pokračovalo dál. Teprve v jedenáctém kole otočil zápas s béčkem Budíkova, ale to už podzim končil. Podtrženo, sečteno jen čtyři body. Je jasné, že tohle vypadá na sestup.

„Bohužel to je způsobeno naší docházkou na zápasy. Máme k dispozici nějakých dvaadvacet hráčů, ale přesto neustále lepíme sestavu. Jedeme na zápas a v autě se dohadujeme, jak to postavíme, protože nám ze sestavy z předchozího týdne chybí celá záložní řada. To není problém, který by nás trápil v jednom utkání, to byla věc, která se opakovala pro celý podzim," zlobí se brankář Miroslav Šimeček, který barvy klubu hájí dvě desítky let.

Hlavně z tohoto důvodu apeluje na bojovnost a snahu zachránit hodně špatně začatou sezonu. „Nevzdáváme to. Pokusíme se najít posily a zachránit se. Jedno alespoň nám, co jsme v klubu delší dobu, to rozhodně není," dodal.