Na hřišti ve Stáji budou o body bojovat se Sapeli Polnou, momentálně pátým týmem  soutěže. „Sapeli z hlediska výkonnosti stavím hodně vysoko. Má zkušený tým, který je poskládaný z převážné většiny z hráčů, co prošli jihlavskou fotbalovou školou. Nebude to vůbec lehký zápas," věští trenér Humpolce Ján Kubík.

Tomu samozřejmě moc radost nedělá hřiště malých rozměrů, které ve Stáji je. „Bezpochyby to bude výhoda pro soupeře. Já mám v týmu mladé, pohyblivé hráče, kteří potřebují prostor. Teď se dá čekat, že hlavně kolem šestnáctek to bude hlava na hlavě. Uvidím, jak se s tím vypořádáme, ale bude to chtít zvýšenou dávku bojovnosti," ví kouč momentálně druhého celku tabulky.  Obavy trenéra Kubíka jsou na místě, Polná doma umí, letos je bodově stoprocentní. Porazila Čáslavice 4:1 a Okříšky 3:1.

Humpolci se navíc sype obrana. Prakticky od začátku sezony chybí zraněný Procházka a teď trenér modrobílých přišel o dalšího stopera. Hes v zápase se Žirovnicí řešil vyloženou šanci protivníka faulem, dostal červenou kartu a disciplinární komise mu udělila dvouzápasový nepodmíněný trest. „Pokud do toho nezasáhnou nějaké pracovní problémy hráčů, byl bych rád, kdyby obrana hrála ve složení, v jakém jsme dokončili zápas proti Žirovnici," přiznal, že moc vymýšlet nebude, Ján Kubík. Při této alternativě by Pechu na stoperu doplnil Nermut, na krajích by byli Kopic a Honzárek. Obměny se chytají ale na jiných postech. „Tréninková morálka některých hráčů není optimální, takže se základní sestava změní. Razím tu filosofii, že je potřeba dávat příležitosti odchovancům klubu. Jelikož tu takoví jsou jsou a trénují, dostanou šanci," vyslovil větu, která těší čekatele na lavičce, Ján Kubík.