Humpolec v něm přivítá Ždírec nad Doubravou, tedy soupeře, který mu na jaře zřejmě uzmul možnost postupu do divize. Dekora totiž tehdy na svém hřišti zvítězila gólem z 90. minuty a Humpolci v konečném zúčtování scházel první postupovou příčku bod.

Teď je ale všechno jinak. Oba týmy opanují spíše střed tabulky. Vítěz vzájemného klání by se ale mohl vyhoupnout mezi elitní pětku.
„Potřebujeme především bodovat, protože v některých zápasech jsme ztratili," říká kouč Humpolce Ján Kubík.

Jeho tým má v poslední době kolísavou formu. V sobotu na svém hřišti neporazil Okříšky, naopak dotahoval jejich dvoubrankový náskok. „Nakonec jsme za ten bod rádi, ale takové týmy bychom měli porážet," ví Kubík. Tomu dlouhodobě chybí stoperská dvojice Procházka, Pecha. „Je to smolné, že se zranili oba stopeři, protože byli sehraní, a teď nám to dělá problémy," připouští humpolecký lodivod.
Dekoru vnímá jako soupeře, který když má svůj den, může porazit kohokoliv. „Čalkovský, Kysilko, Kolouch, to jsou hráči protřelí divizí, a když mají svůj den, tak je to znát," ví Kubík.

Ždírci se v aktuální sezoně daří spíše na hřištích soupeřů, kde s výjimkou porážky v Chotěboři zbývající dva zápasy vyhrál. „Přesto bychom z Humpolce brali bod. Hraje se ve středu, takže budeme mít problémy se složením sestavy. Studenti jsou na školách, někteří kluci v práci. Složení na zápas budeme řešit až operativně," vysvětluje ždírecký kouč Miroslav Plíšek.

Soupeře naposledy viděl při zmiňovaném jarním zápase. Od té doby se ale v Humpolci mnohé změnilo. Především trenér a strategie.
„Pořád jde ale určitě o tým, který chce hrát fotbal, což nám vyhovuje," dodal před šlágrem Plíšek.

Fotbalová středa
MSFL: Třebíč – Sigma Olomouc B (Ondráš).
Krajský přebor: Sapeli Polná – Jemnicko (Čamra), Čáslavice-Sádek – Žirovnice (Pojezný), Náměšť-Vícenice – V. Bíteš (Klement), Okříšky – Jaroměřice (Nejedlý), Přibyslav – M. Budějovice (Sláma), Humpolec – Ždírec n. D. (Kliner), Pacov – Chotěboř (Beneš), Světlá n. S. – H. Brod (O. Tomášek).
Všechny zápasy začínají v 16 hodin.