Kvintet ale o sobě bude chtít dát vědět, alespoň podle hlasů z Humpolce a Horní Cerekve. Tyto kluby nevylučují i útok na postupové pozice.

SK HORNÍ CEREKEV
Horní Cerekev loni atakovala oba póly tabulky, na konci sezony se usadila v horních patrech. Vydržet tam chce i pod vedením nového trenéra Luboše Musila. „Kluci by chtěli postoupit, ale já jsem opatrnější. Mým cílem je umístění do pátého místa," uvedl. Kádr svou podobu změnil jen minimálně, i když převažovaly hlavně odchody. Nejcitelnějším je patrně návrat Dušana Brady do Horní Vsi.

SOKOL ČERNOVICE
Také v Černovicích měnili trenéra. Po půlroční pauze se vrátil na lavičku René Ševčík. Sokolu se sice nepovedla příprava, ani jeden ze tří zápasů nevyhrál, ale i tak stabilizovaný kádr má na to, aby hrál v popředí tabulky. Ostatně jaro ukázalo možnosti. Nebýt prohry v posledním kole se zachraňující se Lípou a šestibodové penalizace za neoprávněné starty brankáře Ramoviče, patřil by tým k absolutní špičce tabulky.

FK HUMPOLEC B
Minulá sezona, která měla být stabilizační po pádu z I. A třídy a nakonec se tým  namočil do záchranářských bojů, by se neměla opakovat. V Humpolci skončil dorost na úrovni divize, což by se mělo promítnout do kvality výkonů juniorky. „Rozhodně nechceme hrát na spodu tabulky. I když máme mladý tým, je cílem pokusit se bojovat o nejvyšší pozice," přiznal trenér Imrich Brdečka. Humpolec kráčel v přípravě po vítězné stezce. Bez inkasovaného gólu vyhrál turnaj v Plačkově, Plačkov porazil v generálce 5:1. Otázkou je, jak se tým vyrovná s velkou obměnou kádru. Ve srovnání s jarní soupiskou přišlo pět hráčů, ale devět jich chybí.

SOKOL KOŠETICE
Prakticky bez přípravy jdou do sezony Košetice. „Bylo nás málo, nemělo cenu svolávat žádná přípravná utkání," přiznal organizační pracovník klubu Miloslav Vejsada a k cílům pro sezonu dodal: „Chceme se bez problémů zachránit. Rádi bychom hráli ve středu tabulky." Košetice doplnily kádr o dva obránce. Přišli Petr Nováček z Horní Vsi a také Leoš Hanousek, který dává přednost studiu před fotbalem, takže skončil v dorostu Vysočiny Jihlava.

SK JIŘICE
Nováček očividně nechce hrát v soutěži druhé housle. Zachoval si kompletní kádr, s nímž vyhrál Poutník ligu a ještě ho vyšperkoval. Přišli Ondřej Sadský ze Speřic, Marek Sadský z Humpolce, Jakub Dvořák z Čejova a Petr Čámský ze Zduchovic.