Okresní derby mezi Žďárem a Velkým Meziříčím se předehrávalo minulou středu, v devatenáctkách se radovali domácí, v sedmnáctkách nadělilo Velké Meziříčí svému soupeři jedenáct branek. Dorostenci Pelhřimova přivezli tři body ze hřiště brněnské Sparty, stejně úspěšný byl také Humpolec proti Otrokovicím. Na poslední kolo nebudou po dvou výprascích v Blansku dobře vzpomínat v novoměstské Vrchovině.

Osud Strážku mají ve svých rukách Měřín a Křoví

STARŠÍ DOROST
H. BROD – TŘEBÍČ 0:2
Góly: 53. Trnka, 88. Bence. Rozhodčí: Nejedlý. ŽK: 0:1. Diváci: 20. Poločas: 0:0. Havlíčkův Brod: Zelenka – Paušíma (58. Cakl), T. Karlík (85. Vobroník), Hloušek, Kučírek (69. Záček) – L. Peřina, Pabousek (62. Chalupa), P. Karlík, D. Henek, Peřina – Křivohlavý. Třebíč: Procházka – Hrbáček, Suchna, J. Uličný (69. Vícena – 86. Bence), Renát – Holý, Benáček – Maleta (60. Macek), O. Uličný (77. Pecka), Hronek, Trnka (84. Mitáš).

HUMPOLEC – OTROKOVICE 3:4
Góly: 53. a 82. Blaško, 89. Horák – 52. a 80. Daniel,25. Dvořáček,44. Červenka. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 0:2. Diváci: 100. Poločas: 0:2. Humpolec: Duben – Kameš, Benáček, Vočadlo (81. Horák), Zástěra – Maršík, Kejval, Mikeš (73. M. Žáček), Vacata, Prchal – Svoboda (32. Blaško).

SP. BRNO – PELHŘIMOV 2:7
Góly: 28. Pojsl, 55. Kubeš – 4. a 11. Mazač, 7., 12. a 50. Mazanec, 38. a 72. Špaček. Rozhodčí: Vejtasa. ŽK: 0:3. Diváci: 100. Poločas: 1:5. Pelhřimov: Károlyi – Špaček, Bumbálek (56. Florian), Mazanec (59. Zajíček), Novák, Vlk, Mazač (55. Štyx), Šimák, Fikar, Mareš, Hanousek.

BLANSKO – VRCHOVINA 10:0
Góly: 11., 21. a 78. Skladaný, 24. Šmerda, 32., 39. a 53. Prudil, 47. Feik, 70. Mlčoušek, 89. Sehnal. Rozhodčí: Líkař. Bez ŽK. Diváci: 30. Poločas: 5:0. Vrchovina: Batelka – Horálek, Smolík, Boušek (77. Liška), Veselý (73. Hudec), Dacer, Chytrý (46. Žák), Švanda (46. Kutra), Dobrovolný (46. Gloziga), Ondra, Duda.

Bohumír Dvořák (uprostřed) z Velkého Meziříčí se stal v Bílině už podesáté mistrem Česka v atletice. Z letošního šampionátu si přivezl kompletní sadu medailí.
Dvořák je podesáté mistrem

ŽĎÁR N. S. – V. MEZIŘÍČÍ 4:2
Předehráno ve středu 7. června
Další výsledky 15. kola: Kohoutovice – Boskovice 3:0, Svratka Brno – Břeclav 4:0.

H. BROD – TŘEBÍČ 3:4
Góly: 41. Pabousek, 53. Voborník, 80. Cakl – 10. Bence, 40. a 47. Macek, 65. Maleta. Rozhodčí: Niederle. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 0:2. Havlíčkův Brod: Březina – Jiránek (41. Pabousek), Nápravník, Cakl, Šrámek (56. Bouchner) – Forman (63. Jirák), Peca, Voborník, Chalupa – Apfelthaler (41. Ranecký), Chlád. Třebíč: Šplíchal – Maleta, Š. Vala, M. Vala, Dušovský (41. Meczl) – Bence, Hrobař, Průša, Macek – Mitáš, Muzikář.

HUMPOLEC – OTROKOVICE 4:1
Góly: 18. Svoboda, 31. Kohout, 43. Horák, 70. M. Žáček – 43.vlastní. Rozhodčí: Nádvorník. Bez karet. Diváci: 50. Poločas: 2:0. Humpolec: Duben (41. Křepinský) – Vašíček, Zach (41. Rázek), Zítko, Jiřík – Melmuka (41. Jaroš), Svoboda, Urban, Kohout, M. Žáček – Horák (48. Lazarte).

SP. BRNO – PELHŘIMOV 3:2
Góly: 9. Bařinka, 48. Divácký, 78. Hejátko – 6. Viktora, 16. Morava. Rozhodčí: Bělák. ŽK: 2:0. Diváci: 40. Poločas: 1:2. Pelhřimov: Pípal – Podlena, Blokeš (44. Florian), Sajner, Škoda (70. Bílý), Viktora, Adam (66. Gutev), Morava, Heřmánek (70. Fanta), Šmíd (66. Kotrč), Rásocha.

BLANSKO – VRCHOVINA 7:0
Góly: 16. Ševčík (PK), 20. a 39. Jarůšek, 34., 59. a 76. Mlčoušek, 49. Pernica. Rozhodčí: Julínek. ŽK: 1:1. Diváci: 30. Poločas: 4:0. Vrchovina: Vopršal – Chytrý, Žák (55. Batelka), Liška, Dobrovolný (46. Kutra), Boušek, Veselý (41. Duda), Gloziga, Hudák, Švanda, Hudec (41. Lhoták).

ŽĎÁR N. S. – V. MEZIŘÍČÍ 1:11

 1. Blansko 26 24 2 0 125:14 74
 2. Svratka Brno 26 16 0 10 70:53 48
 3. V. MEZIŘÍČÍ 26 13 6 7 80:59 45
 4. Břeclav 26 14 3 9 43:49 45
 5. Boskovice 26 14 2 10 72:50 44
 6. H. BROD 26 13 3 10 83:48 42
 7. TŘEBÍČ 26 12 3 11 99:71 39