Úspěšnější v nich byli podle očekávání fotbalisté Humpolce. Potvrdilo se, že nad sokem mají momentálně navrch v kategorii starších dorostenců, vyhráli 3:2.

HUMPOLEC – PELHŘIMOV 3:2

S výjimkou prvních minut, kdy se soupeři oťukávali, se v prvním poločase hrálo pod taktovkou favorizovaného Humpolce. Pelhřimov se herně hledal, přesto se dostal ve 24. minutě do vedení. Střelu Čápa si domácí obránce tečoval do vlastní sítě, brankář Jícha se v tu chvíli pohyboval opačným směrem. Po výrazném tlaku Humpolce přišlo vyrovnání ve 44. minutě. Obranec zahrál rukou v šestnáctce a z nařízené penalty překonal Švece Prokop.

I po přestávce se hrálo za převahy Humpolce. V 57. minutě se po sólové akci prosadil Prokop, který o chviličku později završil dokonce čistý hattrick. Prosadil se hlavičkou mezi třemi statujícími obránci Pelhřimova. S blížícím se koncem zápasu aktivita domácího týmu opadala, Humpolec začal hrát až příliš na udržení výsledku. Hosté toho využili. V 82. minutě trestný kop Horkého Jícha vyrazil před sebe a míč vrátil do sítě Obranec.

„Bylo to typické derby mezi Humpolcem  a Pelhřimovem. Za výhru jsem samozřejmě rád. Na druhou stranu to bylo zbytečně tvrdé utkání. Odnesli jsme to třemi zraněními, z toho je jedno vážné," postěžoval si trenér vítězů Jiří Hájek.

Góly: 45., 57. a 67. (první PK) Prokop – 25. Čáp, 83. Obranec. Poločas: 1:1. Humpolec: Jícha – Vávra, Beneš, Fikar, Palán – Podoba (89. Havel), Žatečka, Maršík (75. Rokos), Neuber (82. Kučera) – Alt (51. Zima), Prokop. Pelhřimov: Švec – Dvořák, Bezemek, Červenka, Mádl – D. Poul, Horký – Šafařík (8. Obranec), Čáp (77. Brada), Ryšavý (80. Kupka) – Hák.

HUMPOLEC – PELHŘIMOV 0:0

Bez koření fotbalu se odehrálo derby mladších dorostenců. Nutno říci, že konečná remíza není nespravedlivá, když k vítězství byli blíže hosté. V prvním poločase domácí hrozili hlavně z rohů a trestných kopů, Michuta dvakrát zaměstnal hlavičkující Obranec. Po změně stran měl Pelhřimov mírnou převahu, rozhodnout mohl především Drechsler. Ten ale v dobré pozici chvíli před koncem branku netrefil.

Humpolec: Michut – Krejčí (73. Terber), Havel, Vrátný, Doubek – Rokos, Jančík (68. Jícha), Honzl, Kosyta – Vrána (76. Moravec), Filípek. Pelhřimov: Zavadil – Matějka, Kordík, Karpíšek, Duba – Němec (54. Chadim), Zelenka, Zenáhlík, V. Poul – Drechsler, Obranec (70. Venkrbec).