Pelhřimov v minulém kole doma jen remizoval se Starou Říší a sérii bez výhry protáhl už na pět zápasů. Drží se tak v suterénu tabulky, tým prožívá velkou výkonnostní krizi. „Bohužel je to v hlavách hráčů. Začalo to po prohře doma s Tasovicemi, přestali si věřit. Jsem ale přesvědčen, že to brzy zlomíme. Doufám, že to bude už teď v Bystřici," neztrácí naději Leoš Mitas, který v létě vystřídal na lavičce Jána Kubíka.

Bystřice v předešlém kole zklamala a po špatném výkonu prohrála 3:0 na hřišti posledních Napajedel. I ona tak bude skládat reparát. „Po prohře v Napajedlech se potřebujeme znovu nastartovat a naplno bodovat. Doufám, že hráči k zápasu přistoupí zodpovědně a získáme důležité tři body," očekává koncentrovaný výkon svých svěřenců trenér Karel Fencl.

Podle jeho slov je ale Pelhřimov obávaný protivník.  „Je to hodně nepříjemný soupeř. Pelhřimov má především v ofenzivě rychlé a nebezpečné hráče. Ať už je to v záloze Benda, nebo útočný tandem Krtek – Liška," tvrdí lodivod Bystřice.

Právě nad Bendou visí ohledně startu v zápase otazník. „Uvidíme, jak na tom bude po zranění. Je to pro nás důležitý hráč, ale pokud nebude k zápasu připravený, bude na týmu, aby ho nahradil," prohlásil Mitas.

V loňské sezoně při vzájemných soubojích obou sobotních soupeřů neplatilo pravidlo můj dům, můj hrad. V obou případech se totiž radovala hostující mužstva. „Před rokem nás doma zaskočili rychlými protiútoky a zaslouženě vyhráli 4:2. Na jaře jsme jim to však vrátili i s úroky. To se nám ještě na hřištích soupeřů dařilo," připomíná Fencl letošní špatnou bilanci venkovních zápasů.