Stadion ve vesničce na Humpolecku tak může být v neděli svědkem chutné fotbalové hostiny. Přispět k ní může i fakt, že oba týmy mají póly tabulky hodně vzdálené. „Doufám, že bude k vidění hezký zápas, který nezkazí počasí,“ vyjádřil přání trenér Dálnice Jiří Holenda. „Do Speřic se těšíme. Soupeře známe, určitě nebude chtít hrát nějakého zanďoura. Na podobné zápasy jezdím s radostí,“ vyznal se kouč Žirovnice Miroslav Zeman.

Na dotaz, zda zvolí ofenzivní taktiku i on, odpověděl mnohoznačně. „Máme něco připraveného, uvidíme.“

Fotbalisté Speřic jsou v tabulce na pěkném pátém místě, ale jaro je v dobré herní pohodě nezastihlo. Body získávají poměrně kostrbatě, po výkonech, které jsou těm ideálním přece jen vzdálené. „Odehráli jsme pět zápasů a v žádném jsme nepodali výkon, který by byl podle mých představ,“ potvrzuje Holenda a dodává: „O to víc věřím, že to přijde tentokrát. Kluci jsou na zápas správně nabuzeni.“

Marodka domácího týmu prázdná není. Jsou na ní Honzárek a Štěpánek. „Ty ale nahradíme dalšími hráči. Těmi, kteří by se na hřiště stejně v zápasu dostali,“ nedělá si starosti Holenda.

Také Žirovnice má ze hry hráče, na kterých stála v nedávné minulosti defenzíva. „Pořád se neuzdravili Hadrava s Hřebeckým, což je pro nás nepříjemné. Nemůžeme postavit obranu ve složení, na jaké jsme byli zvyklí v zimní přípravě,“ vysvětlil Zeman.

Na absence důležitých hráčů minulý víkend reagoval tak, že ze tříčlenné obrany přešel na konzervativnější systém 4-4-2. „Jestli to budeme hrát i ve Speřicích? Nechte se překvapit, do neděle je ještě dost času,“ odvětil s šibalským úsměvem kouč Slavoje.