VRCHOVINA – PELHŘIMOV 1:2
Vrchovina má na krátkém a širokém hřišti v Radešínské Svratce nacvičené útočné pojetí ve třech útočnících, obranná řada tak musela počítat s možným přečíslením. V úvodu získal Hanousek roh, potom Kordík rybičkou na míč hlavou nedosáhl. Domácímu Šebkovi zabránil ve střele Duba a Starý na centr zleva nedosáhl. Čírtkovu střelu po zemi Tkadlec chytil a míč v souboji mezi dvěma útočníky odkopl Horký.
Pak už se skóre měnilo. Po Hanouskově rozehrávce za obranu se Mišoň posunul doleva, ustál i faul gólmana Šmídy a poslal míč do prázdné branky. Vrchovina byla brzy blízko vyrovnání, Hájkovu hlavičku zastavilo břevno, na druhé straně Pakosta a Kordík nastřelili Šmídu. Zastřelování domácích pokračovalo tyčí Kysely, Vrchovina se dočkala až chvilku před přestávkou, kdy si Pelhřimov po nedorozumění Horkého a Tkadlece vstřelil vlastní gól.

Po změně stran se dále hrál zápas bohatý na šance. Pelhřimov kopal dva přímé kopy a roh, Kyselého zpomalil Horký a Tkadlec měl čas míč zajistit. Před Poulem byl u míče dříve Šmída. Pak přišla rozhodující akce zápasu, Chadimovu přihrávku si Poul posunul doprava a trefil volné místo v brance. Vrchovina vložila veškeré síly do útočné hry se snahou korekce výsledku. Hosté zase do obranné fáze se snahou o brejk, i když sil za vedra ubývalo. Po špatné rozehrávce odvracel Tkadlec střelu k tyči na roh, ten na přední tyči odvrátil Chadim hlavou. Na Žákův centr útočníci nedosáhli, následně jeho hlavičku k tyči chytil Tkadlec. Ten si připsal ještě minimálně tři perfektní zákroky při šancích Vrchoviny a několikrát se vyhnul snaze střídajícího Rause o likvidační faul.

Góly: 39. vlastní – 20. Mišoň, 61. Poul. Poločas: 1:1. Pelhřimov: Tkadlec – Smrčka (59. Bumbálek), Horký, Chadim, Duba – Hanousek, Kordík – Poul (65. Mazanec), Mišoň, Zelenka – Pakosta (87. Kott).

Ostatní výsledky 15. kola: Žďár n. S. – Kyjov 8:0, Boskovice – Bohunice 3:1, Blansko – Sparta Brno B 3:1, Otrokovice – V. Meziříčí 6:1, H. Brod B – Břeclav B 0:2.

VRCHOVINA – PELHŘIMOV 6:1
Velký rozdíl ve skóre neodpovídal poměru sil na hřišti. Pelhřimovští, kteří byli oslabeni hned o několik svých opor, v úvodu dvakrát inkasovali. Poté se hra vyrovnala, šance Mazance a Šimáka změnu skóre nepřinesly. Až ve 23. minutě se dalekonosnou střelou prosadil Mazanec. Pelhřimovu radost dlouho nevydržela, slepené góly Vašíčka a Žáka vytáhly skóre na pro domácí lichotivých 4:1. Po přestávce se obraz hry nezměnil. V poli to byl vyrovnaný duel, rozdíl mezi soupeři byl ve střelecké efektivitě. V 55. minutě se prosadil střelou z úhlu Šolc a na konečných 6:1 upravil v samém závěru Roháček.

Góly: 5. a 55. Šolc, 9. Nečas, 27. Vašíček, 29. Žák, 78. Roháček – 23. Mazanec. Poločas: 4:1. Pelhřimov: Tkadlec – Florian, Palán, Kott, Mareš – Mazanec, Šimák, Kotrč, Bumbálek – Špaček, Zajíček. Střídali: Kotek, Donabauer, Hanousek, Mišoň.

Ostatní výsledky 15. kola: Žďár n. S. – Kyjov 2:1, Boskovice – Bohunice 0:2, Blansko – Sparta Brno B 2:2, Otrokovice – V. Meziříčí B 2:1, H. Brod B – Břeclav B 3:0.