I když kontumace původně vyhraného zápasu v Žirovnici už je stará takřka dva týdny, těžko se tráví. Vedení klubu ale zdůrazňuje, že se nejedná prioritně o ztrátu bodů.

„Tím, že jsme nezaplatili asociaci poplatek za našeho hráče, jsme pochopitelně udělali chybu a jsme si jí vědomi. Ke kontumaci zápasů se hlásíme, je v pořádku. Vadí nám ale množství trestů, které jsme za neúmyslnou chybu v administrativě dostali," uvedl předseda FK Humpolec Milan Kopic.

Připomeňme, že sportovně technická komise krajského svazu za nezaplacený poplatek Jakuba Prokopa zkontumovala Humpolci zápasy v Žirovnici a doma s Velkou Bíteší. Od disciplinární komise dostaly pokutu klub, vedoucí družstva Jitka Beránková a Radka Vazačová. Obě mají rovněž zastavenu činnost na tři měsíce.

Právě poslední jmenovaný trest pálí Milana Kopice nejvíce. „Je to znehodnocení poctivé práce těchto dvou členek klubu ve výkonnostním fotbale. Zvláště, když tuto činnost vykonávají bez náhrady ve svém volném čase," prohlásil a dodal: „Tímto trestem disciplinární komise způsobila klubu velké komplikace v jarním kole mistrovských soutěží, neboť jako každý menší klub i FK Humpolec zápasí s nedostatkem dobrovolných funkcionářů."

Klub své stanovisko už písemnou cestou sdělil vedení krajského fotbalového svazu. „Snad dojde k přehodnocení výše trestů zastavení činnosti. Věříme, že tvrdé tresty se budou aplikovat při opravdu závažných proviněních, jakými jsou korupce či surová hra," vyjádřil se Milan Kopic.