Třešť prohrála, špička tabulky se vyrovnala

Pelhřimovsko – Fotbalisté Třeště C vydrželi na první příčce tabulky IV. třídy navzdory tomu, že doma prohráli s rezervou Obrataně.

16.5.2017

Ilustrační foto.Foto: Petr Šilar

Špička pořadí se ale hodně vyrovnala. Stejně bodů mají Speřice B, které ale dosud sehrály jen dvanáct zápasů. Celek z Humpolecka udělal významný krok k případnému vítězství v soutěži, když doma dokázal přehrát Košetice B. I poražený tým jistě neřekl poslední slovo.

MNICH – HNĚVKOVICE 2:0
Domácí byli lepším týmem, ale fotbal to nebyl nic moc. Mnich dostal do vedení samostatnou akcí Staněk. Po přestávce se hrálo dlouho bez gólů, teprve v závěru znovu udeřil Staněk a potvrdil vítězství domácích.

Góly: 42. a 88. Staněk. Rozhodčí: Bezstarosta. Bez karet. Diváci: 20. Poločas: 1:0. Mnich: Šimeček – Novotný, Koukal, Fryc, Voda, Hrdlička, Štangl, Staněk, Válek, Procházka, Motyčák, Kovanda, Daňhel, David, Dvořáček. Hněvkovice: Dolejš – Kořínek, Němec, Svoboda, Švec, Horký, Fišar, Šebesta, David, Brázda, Vondra, Boček, Jůzl, Pikl, Anděl.

TŘEŠŤ C – OBRATAŇ B 1:3
Obrataň přijela v dobré herní pohodě a šla do vedení po trefách Maštalíře a D. Kudrnáče. Domácí stačili snížit, ale agilní mladíci domácí hráče doslova uběhali. Vítězství Obrataně pečetil D. Kudrnáč už pět minut před koncem první půle.

Góly: 37. Vašek – 19. D. Maštalíř, 24. a 40. D. Kudrnáč. Rozhodčí: Poul. ŽK: 1:0. Diváci: 30. Poločas: 1:3. Třešť C: Jindřich – Veselý, Maryška, S. Bartušek, Janák, Růžička, Hochman, Mikeš, Krch, Vašek, R. Bartušek, Kubů, Svoboda, Rod, Nechvátal, Jelínek. Obrataň B: Vilímek – Vysiblo, Zíka, Pařil, Vesecký, Šimek, Polanecký, Maštalíř, D. Kudrnáč, Mašát, Flígr, Horský, Plášil, Cudlín, Josef Kalina, Jakub Kalina.

SPEŘICE B – KOŠETICE B 4:1
Domácí začali skvěle a Martin Pohan jim zajistil dvoubrankové vedení. Pak si střelci vzali oddechový čas, na další góly se čekalo až do poslední čtvrthodiny. Nejprve snížil Langr, Speřice ale dokázaly dvakrát odpovědět a zisk bodů si pohlídaly.

Góly: 5. a 9. Martin Pohan ml., 80. Slavík, 83. vlastní – 74. Langr. Rozhodčí: Večeřa. ŽK: 0:2. ČK: 1:1 (88. Vrzalík – 88. Šáda). Diváci: 44. Poločas: 2:0. Speřice B: Duben – Čermák, Vrzalík, Rokoský, Kopic, Vávra, Nenadál, Svoboda, Záviška, Martin Pohan ml., Slavík, Huňáček, Krejčí, Holenda, Maděra, Soukup. Košetice: Dufek – M. Dvořák, Filípek, Nenadál, J. Dvořák, Toman, Kos, T. Bejček, Paťha, Langr, Sovka, Šáda, Čermák, Pospíchal, J. Bejček.

N. CEREKEV – ČASTROV 4:2
Hosté potvrdili dobrou jarní formu, dokázali dvakrát vyrovnat. V závěru se ale prosadili domácí, o jejich vítězství rozhodli Křesťan a Gapko.

Góly: 12. Vaněček, 60. Kolář, 78. Křesťan, 81. Gapko – 25. Másilko, 76. Grunta. Rozhodčí: Přibyl. ŽK: 3:0. Diváci: 10. Poločas: 1:1. Nová Cerekev: Rajčan – Pavlík, Michal Sochor st., Křesťan, Vaněček, Zíka, Gapko, Novák, Knězů, Michal Sochor ml., Šebesta, Seeman, Tyráček, Kolář, Beneš, Vodička. Častrov: Olt – Rešl, L. Lapka, Bečka, Fojt, P. Lapka, Pomikáček, Karas, M. Marek, Houška, Másilko, Fuxa, Mimra, Švára, P. Marek, Mocek, Votruba, Grunta. (va, jdv)

Na nevyměněných řidičských průkazech se podílejí hlavně nejstarší řidiči

Vysočina – Více než patnáct a půl tisíce řidičů z celé Vysočiny si stále ještě nevyměnilo řidičský průkaz, přestože jim právě v roce 2017 skončila, nebo ve zbytku roku skončí platnost tohoto dokladu. Hříšníků, jichž se týkala výměna řidičského průkazů od ledna do října letošního roku a kteří tak už mají v kapse propadlý řidičský průkaz, bylo na Vysočině na začátku listopadu jedenáct tisíc.

Školka pro 21. století už získává zřetelné obrysy

Pacov – Práce na výstavbě nové mateřské školy v pacovské lokalitě Za Branou pokračovaly i v první polovině listopadu a jejich přerušení si nejspíš vyžádají až zimní mrazy.

Statistika virových onemocnění přináší zajímavé informace

Havlíčkův Brod, Pelhřimov – Začátek nadcházející sezony chřipek a dalších akutních respiračních onemocnění má v západní části Vysočiny zatím klidný průběh, který odpovídá ročnímu období. Počty nemocných jsou na Havlíčkobrodsku i Pelhřimovsku poblíž hranice osmi set nemocných v přepočtu na sto tisíc obyvatel.