MSFL
VELKÉ MEZIŘÍČÍ – VYŠKOV 1:1
V zápase velmi výborné třetiligové úrovně hosté potvrdili svou aktuální velmi dobrou formu. Do vedení se dostali po patnácti minutách, když se po rohu prosadil Krejčí. Ve 26. minutě byl postrčen ve velkém čtverci Simr, ale k nelibosti domácího publika se penalta nepískala. Po půlhodině hry už však zahřmělo, Demeter nádherně centroval a Simr na hranici ofsajdu (možná za ní) hlavou přeloboval Kollára. O dvě minuty později prudce centroval Dolejš, ale Demeter nedokázal míč zasunout do prázdné branky. Zanedlouho pak Koudelka trefil z trestného kopu břevno. Dvě minuty před pauzou pak Jeřábek vykopl z brankové čáry střelu Krejčího.

I po změně stran se bylo na co dívat. Po akci Dolejše za překonaného Kollára zažehnal nebezpečí Němeček, Kollár se vyznamenal při bombě Šuty po hodině hry. O deset minut později Kruba neudržel míč, Božović trefil břevno a při jeho následné dorážce hlavou napravil své zaváhání Kruba. Čtvrt hodiny před koncem uvolnil Dolejš Boučka, ale gól mu kvůli ofsajdu nebyl uznán. Když pak minul branku ve velké šanci hlavičkující Simr, skončil duel lídrů tabulky nerozhodně.

„Dařilo se nám opět po stranách, ale tentokrát jsme postrádali lepší předfinální a finální nahrávku a zakončení,“ posteskl si trenér Velkého Meziříčí Libor Smejkal.

Góly: 30. Simr – 15. Jan Krejčí. Rozhodčí: Grečmal, ŽK: 3:2. Diváci: 720. Poločas: 1:1. Velké Meziříčí: Kruba – Kriegsmann, P. Mucha (35. Smejkal), Šimáček, Jaroslav Krejčí – Dolejš, Komínek, Šuta, Demeter – Mezlík (67. Bouček), Simr. Vyškov: Kollár – Němeček, Cvijović, Josl (46. Novotný), Jan Krejčí – Jeřábek – Dabić (62. Studený), Matocha (90. Rapouch), Božović, Lahodný – Koudelka. Nejlepší hráči: Dolejš, Demeter – Kollár.
Ostatní výsledky 6. kola: Kroměříž – Valašské Meziříčí 5:1, Otrokovice – Uherský Brod 1:3, HFK Olomouc – Hodonín 1:2, Hlučín – Uničov 1:1, Líšeň – Petřkovice 2:1, Rýmařov – Hulín 2:2, Prostějov – Mohelnice 0:0.

16. Mohelnice 6 0 2 4 6:10 2

Příští kolo: Petřkovice – Kroměříž, Hodonín – Líšeň, Hulín – Hlučín, Uherský Brod – Rýmařov, Mohelnice – Otrokovice, Vyškov – Prostějov, Valašské Meziříčí – VEL. MEZIŘÍČÍ, Uničov – HFK Olomouc.

Svět ovocných stromů přiblíží návštěva rodinného sadu

DIVIZE D
BŘECLAV – ŽĎÁR N. S. 0:0
Hodně slabý odvar divizní úrovně nabídl zápas v Břeclavi. Již od prvních minut byl z obou stran k vidění nemastný neslaný fotbal bez šancí. Z úvodní pětačtyřicetiminutovky se nedalo vypíchnout nic, coby se mohlo označit jako gólová příležitost. Hráči Žďáru sice byli daleko více na míči, ale ve finální fázi jim až příliš scházela přesnost. Ani ve druhé půli se obraz hry nezměnil, největší šanci si ale vypracovali hosté. V 79. minutě pronikl Bureš do šestnáctky domácích, Sodomka překonal Junase, ale domácí obránce míč vykopl těsně před brankovou čárou. Břeclav měla pouze náznaky šancí, opravdovou možnost si nevytvořila. V poslední minutě ještě zaujal závar v domácím vápně, z něj také nezahřmělo, oba celky se tak rozešly spravedlivou dělbou bodů.

Rozhodčí: Řezníček. ŽK: 1:2. Diváci: 125. Břeclav: Junas – Hloch, Horčička (63. Kriston), Nemec, Ulehla, Fiala, Musil, Svízela (72. Serafin), Smejkal, Ianosteac, Martinovič (89. Svoboda). Žďár n. S.: Konrád – Ločárek, Štursa, Wasserbauer, Fiala – Bureš, Vitásek, R. Sodomka, Trojánek (65. Mašek) – Kunstmüller (65. Jurnečka), Vopršal (89. Z. Peňáz). Nejlepší hráči: Nemec – Vitásek, Ločárek.

V. BÍTEŠ – TASOVICE 1:2
Fotbalisté Velké Bíteše chtěli na tradiční hody doma naplno bodovat, jejich plány však narušila situace z 19. minuty. Po chybě domácí obrany se míč dostal k Valovi, který pohodlně otevřel skóre zápasu. Do té doby bylo utkání vyrovnané, po inkasované brance si Velká Bíteš vytvořila územní převahu. Po několika náznacích šancí zahřmělo až tři minuty před půlí. Narážečku Novotného s jednou z dvojice jamajských posil Whittinghamem proměnil ve vyrovnání střelou k tyči Chlup.

Po změně stran začali domácí hráči aktivně, jenže přítrž tomu učinila 55. minuta. V ní Tasovice udeřily z brejkové situace a centr na zadní tyči uklidil do sítě opět Vala. Od tohoto okamžiku se hosté ještě více zatáhli a k vidění byla místo kvalitní fotbalové podívané spíše oboustranná nakopávaná. Domácí se sice snažili, ale za zmínku stálo snad jen zakončení Novotného po přihrávce od Šimončiče. Tradiční hody tak hráčům Velké Bíteše zhořkly, Tasovice si domů odvezly všechny tři body.

Góly: 42. Chlup – 19. a 55. Vala. Rozhodčí: Marek. ŽK: 1:2. Diváci: 311. Poločas: 1:1. V. Bíteš: M. Pelán – J. Pokorný, Randhawa, Hibš, Ondrák (74. Ivančík) – Nekuda, Whittingham, Chlup, Šimončič – Pohl, Novotný. Tasovice: Konvalina – Hrazdílek, Mička, Horáček, Čermák – Blahoudek, Švejkar, Kučera, Vala – Landšperský (90. Henes), R. Lapeš (81. P. Lapeš). Nejlepší hráči: Nekuda – Mička, Vala.

Michaela Kuklová je pořád ta křehká princezna z pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci.
Oblíbená Jasněnka z Troškovy pohádky zavítala do Kavárny Chotěboř

TŘEBÍČ – ROSICE 0:4
Domácí představili další posilu, a to plzeňského odchovance Adama Beránka. Šestadvacetiletý středopolař naposled oblékal dres druholigového Varnsdorfu. Zkušenější hosté potrestali hned první chybu v obraně soupeře, která v pokutovém území nepokryla Selingra a ten umístěnou střelou otevřel skóre. Tentýž hráč měl za dalších deset minut další šanci, ale Procházka jeho samostatný únik zlikvidoval. Třebíčští se v první půli téměř k ničemu nedostali. Světlou výjimkou je individuální akce Nováka, který ale přízemní střelou hostujícímu brankáři příliš starostí nenadělal.

Krátce po přestávce pláchl rosickým stoperům Maleta, ale vzdálenější tyč těsně minul. To Slovan brzy potrestal. V 52. minutě rohový kop zakončil na zadní tyči hlavičkující Přichystal. O dvě minuty později se po standardní situaci opět hlavou prosadil Přichystal a bylo po zápase. Jiskřičku naděje mohl vykřesat Kafoněk, ale jeho hlavičku směřující do opuštěné branky stačil před čárou vykopnout dobíhající Vítámvás. Další šanci Rosic měl Moučka, ale tváří v tvář Procházku nepřekonal. Zanedlouho si hosté opět vytvořili možnost ke skórování, ale Selinger z nadějné pozice přestřelil. Zkorigovat výsledek mohl novic Beránek, jenže mířil nad. Na konečných 0:4 pak upravil v pokutovém území nikým neobtěžovaný Moučka.

Góly: 10. Selinger, 52. a 54. Přichystal, 88. Moučka. Rozhodčí: Šula. ŽK: 1:3. Diváci: 113. Poločas: 0:1. Třebíč: Procházka – Gualano, Houser, Karásek, Bence – Valíček (46. Lorenc), Novák, Beránek, Kafoněk (86. Macek) – Maleta, Kovář (70. Renát). Rosice: Zádrapa – Černý, Vítámvás, Buršík, Novotný (69. Kršák) – Moučka, Šíp (67. Drbal), Kugler, Pazourek – Přichystal (86. Vaněk), Selinger. Nejlepší hráči: Seligner, Přichystal, Moučka.

BZENEC – H. BROD 4:0
V prvním poločase hráli domácí po větru a ve 25. minutě šli do vedení po střele Hubra. Vyrovnat mohl Háněl, ale jeho jedovatá střela za Kůřilem neskončila stejně jako gólová hlavička Štědrého. Po přestávce získal brodský Slovan optickou převahu, ale po hodině hry se dopustil na soupeřově polovině zbytečné ztráty míče, kterou potrestal Kasala. Hosté museli hru otevřít, ale vyloženou šanci si nevytvořili, naopak Bzenec podnikl dva rychlé brejky, které proměnil Jüstel a svým druhým gólem Kasala.

Góly: 25. Hubr, 63. a 88. Kasala, 74. Jüstel. Rozhodčí: Kolář. ŽK: 1:2. Diváci: 145. Poločas: 1:0. Bzenec: Kůřil – Mokrý (79. Košut), Škodík (80. Paták), Petruchaj, Šmahaj – Hubr, Horňák, Reška (73. Pelikán), Jüstel – Kasala, Mlýnek. H. Brod: Jiří Kubát – Plíšek, Svoboda, Berky, Hejkal (63. Veselský) – Polívka, Jaroslav Kubát, Mrázek, Štědrý – PrchaL, Háněl (83. Karlík). Nejlepší hráči: Mokrý, Kasala – Jaroslav Kubát.

Policie ČR. Ilustrační foto.
Na výživném dluží téměř padesát tisíc

SLAVOJ POLNÁ – STRÁNÍ 1:0
Favorit byl jasný, a na hřišti to také bylo znát. Hráči Slavoje měli navrch a tlačili se před Popelkovu branku. V úvodu se žádný z ofenzivních výpadů neujal, než přišla 20. minuta, kolimice Urbánka na naběhnutého Bendu, který našel na zadní tyči osamoceného Holuba – 1:0. Domácí se tím uklidnili a mohli přidat další branky. Jenže akce vedení hlavně rychlíkem Bendou nedokázal nikdo z jeho spoluhráčů dopravit na místo určení. Hosté byli bezzubí a Skodčopole práci neměl. Soustředit se musel jen při standardních situacích soupeře, který ale i v téhle fázi moc nebezpečný nebyl. A tak se zrodila hubená, ale zasloužená výhra Polné.

Gól: 20. Holub. Rozhodčí: Vejtasa. ŽK: 0:2. Diváci: 275. Poločas 1:0. Slavoj Polná: Skočdopole – Haala (70. Bajer), Kučera, Čížek, Kubec – Benda, Daniel Kavka, Klíma, Holub – Urbánek (60. David Kavka), Válek (64. Hrdlička). Strání: Popelka – Palík, Mimochodek, Gardian, Sedláček – Silnica, Crla (81. Haloda), Pilka (79. Čaňo), Fruhauf – Bruštík (57. Bihári), Jaroněk. Nejlepší hráči: Benda, Holub, Čížek.

ŠUMPERK – ST. ŘÍŠE 2:0
Fotbalisté Staré Říše byli v první půlce lepší, ale svou herní převahu nedokázali zúročit. V 17. minutě promarnil dobrou šanci Vodáček, po něm i Vacek. Domácí zahrozili střelou z vápna, ale ta šla nad Neumanovu svatyni. V 33. minutě se gólman hostů vyznamenal, když vyrazil velmi nepříjemnou střelou. A když v 38. Kelbler také neuspěl, šlo se do šaten za bezbrankového stavu.

S tím chtěla Říše něco udělat i po změně stran, jenže jí nebylo přáno. Solidně rozvíjející se brejky končily pouze před šestnáctkou. A to hosty mrzelo, protože v 67. minutě se parádním způsobem opřel do odraženého míče domácí Ševčík, a bylo to 1:0. Následná snaha hostů vyrovnat nic nepřinesla, navíc v závěru pečetil výhru Šumperka dorážející Šinogl.

Góly: 67. Ševčík, 88. Šinogl. Rozhodčí: Vondryska. ŽK: 0:1. Diváci: 120. Poločas 0:0. Šumperk: Kreizl – Purzitidis, Dostál (55. Ševčík), Podhorný (77. Muzikant), Rozsíval – Nimrichtr, Jurásek, Španihel, Bernard (69. Křepelka) – Olejník, Šinogl. Stará Říše: Neuman – Hekerle, Príborský, Šmíd, Ujčík – Plichta, Vodáček (74. Bastl), Heider, Kelbler – Severa, Vacek (72. Chlumský). Nejlepší hráči: Rozsíval – Príborský, Heide.

VRCHOVINA – ŽDÍREC 2:1
Hráči Vrchoviny začali krajské derby zostra, už po dvou minutách se obranou hostů šikovně prokličkoval Ošmera, ale mířil nad hostující svatyni. V 10. minutě orazítkoval hlavou tyčku Vícha, vzápětí měl možnost i Chalupa, ale gólman Bartaloš včas zasáhl. V 17. minutě se osmělili hosté a Šmída musel proti tutovce Tlapáka vytáhnout výborný zákrok. O pět minut později Ošmera uvolnil Dočekala, který blafákem vyškolil Bartaloše a bylo to 1:0. Jenže za další čtyři minuty Wolker ve vápně zbytečně fauloval Jiroutka a Fikar z pokutového kopu vyrovnal. Rozhodující okamžik zápasu přišel krátce po půlhodině hry, Michal Skalník se protlačil k nakopnutému míči a pěknou střelou pod břevno vrátil domácím vedení.

Druhá půle byla jen slabým odvarem té první. Za zmínku stala pouze akce z 52. minuty, po rozehraném rohovém kopu Michal nahrál Víchovi, který v dobré pozici mířil nad branku hostů. Postupem času se Vrchovina zaměřila na bránění vedení, což se jí bez větších problémů podařilo.

Strojvedoucího Pavla Vejpustka posla soud do vězení na pět a půl roku.
Strojvedoucí zavinil smrt dvou lidí. Soud jej proto poslal do vězení

Góly: 22. Dočekal, 32. M. Skalník – 26. Fikar (PK). Rozhodčí: Gasnárek. ŽK: 3:2. Diváci: 285. Poločas: 2:1. Vrchovina: P. Šmída – Chalupa, Vícha, Smetana, Prokopec – Ošmera (89. Bača), K. Skalník, Wolker (86. Košík), Michal, M. Skalník – Dočekal (67. Zbytovský). Ždírec n. D.: Bartaloš – Kučera, Michalec, Fikar, J. Novotný, Štukhejl, Jiroutek (58. Zahradník), Tlapák (90. Malínský), Klimeš (74. Málek), Pátek, P. Novotný. Nejlepší hráči: Chalupa, Vícha – Jiroutek.
Ostatní výsledky 6. kola: Tišnov – Blansko 5:0.

16. HAVL. BROD 6 1 1 4 8:20 4

Příští kolo: HAVL. BROD – VRCHOVINA, Blansko – Bzenec, ŽĎÁR N. S. – Šumperk, Strání – Břeclav, ŽDÍREC N. D. – SL. POLNÁ, Rosice – Tišnov, Tasovice – TŘEBÍČ, STARÁ ŘÍŠE – VELKÁ BÍTEŠ.