Tam se hraje o Křišťálový pohár, který je druhým nejstarším turnajem v Česku. Letos se měl uskutečnit už šedesátý sedmý ročník. „Definitivní rozhodnutí to není, ale myslím si, že turnaj pořádat nebudeme,“ uvedl předseda klubu Petr Král.

Počátecký klub se loni vydal do rizika. Turnaj uspořádal v pozdějším termínu, na začátku srpna. Jenže konkurence v podobě startu mistrovských soutěží způsobila, že diváků přišlo málo. „Díky dotaci jsme neskončili v mínusu, ale nevydělali jsme. Neodradilo nás to, chtěli jsme turnaj pořádat dál, ale doba nám nepřeje,“ postěžoval si.

Proti pořádání fotbalových turnajů na počátku července se staví řada překážek. Bezprostředně po skončení ligy následuje mistrovství Evropy, po něm už bude následovat zkrácená příprava na nový soutěžní ročník.

Je jasné, že při takovém kvapíku se kluby do turnajových klání nepohrnou. „To je jedna věc. Pak je tu další a možná podstatnější. Nikdo neví, jak to bude v létě ohledně diváků. Rozhodně bychom nechtěli pořádat turnaj před prázdným hledištěm,“ prohlásil Petr Král.