Starší dorost si s nástrahami malého hřiště věděl rady

Pelhřimov – S nedostatkem prostoru pro hru se museli vyrovnávat divizní fotbalisté Pelhřimova.

28.5.2015

Pelhřimovští starší dorostenci vybojovali v Bohunicích cenné vítězství a v divizní tabulce jim patří čtvrtá příčka. Foto: archiv

Starší dorostenci si na malém hřišti věděli rady a Bohunice porazili, mladší tým klíč na obranu soupeře bohužel nenašel a poprvé na jaře prohrál. Oba týmy se ve svých tabulkách drží na čtvrtých příčkách.

BOHUNICE – PELHŘIMOV 2:3
Body z Bohunic asi představují překvapení jara, domácí používají umělou minitrávu jako past na soupeře. Pelhřimovští se s tím vyrovnali dobře, byli celé utkání herně lepší. Náskok získali už v prvním poločase, po dvaceti minutách se ze skrumáže prosadil Mazáč. Deset minut po přestávce zvýšil na 2:0 Pakosta, který v souboji se stopery udržel míč a slabá teč gólmana důraznou střelu nezastavila. Pak se ke slovu dostali i domácí, snížili, ale poslední čtvrthodinku zápasu otevřel třetím gólem Pelhřimova Drechsler. Závěr byl přesto dramatický, Bohunice po chybě hostující obrany vstřelily kontaktní gól.

Góly Pelhřimova: Mazáč, Pakosta, Drechsler. Poločas: 0:1. Pelhřimov: Tkadlec – Smrčka, Horký, Kordík, Duba – Bartoška, Mazáč – Jírů, Zelenka, Drechsler – Pakosta.

Ostatní výsledky: Otrokovice – Blansko 1:1, H. Brod B – HFK Třebíč 4:3, V. Meziříčí – Boskovice 4:0, Sparta Brno B – Žďár n. S. 5:1, Kyjov – Břeclav B 0:5.

BOHUNICE – PELHŘIMOV 1:0
Na malém hřišti se hosté jen těžko prosazovali. Přesto nebyli horší než domácí, ale při zakončování útočných akcí si počínali nepřesně nebo nedůrazně. V 18. minutě hlavičkoval Mazáč nad, branku vzápětí netrefil ani Novák. Druhá půle začala střelou Mazance, kterou brankář Kratochvíl zneškodnil. Jedinou branku zápasu vstřelili domácí v 65. minutě. První střelu Sochor s velkou námahou vyrazil, hlavičku Urbánka už vleže zlikvidovat nestačil. Zbytek utkání se odehrál bez vyložených šancí, domácí těsný náskok uhájili.

Poločas: 0:0. Pelhřimov: Sochor – Habáň, Palán, Kott, Bumbálek – Mazanec, Šimák, Novák, Kotrč – Špaček, Mazáč. Střídali: Zajíček, Mareš, Florian.

Ostatní výsledky: Otrokovice – Blansko 4:2, H. Brod B – HFK Třebíč 1:0, V. Meziříčí B – Boskovice 1:3, Sparta Brno B – Žďár n. S. 1:1, Kyjov – Břeclav B 1:4.