Jenže tým Pavla Žatečky na úvod překvapivě klopýtl v Dobroníně, který se na jaře zachraňoval silou vůle až v samotném závěru.

„Porážka je nepříjemná, ale nedělal bych z toho tragédii. Bohužel jsme se nevyvarovali chyb, udělali jsme jich více než jindy," uvedl Žatečka.

Favorit doplatil na lehkovážnost, neubránil střelce Tomáše Sedláčka. Dobronínský tahoun zaznamenal hattrick, dva góly dal dokonce za jednu minutu. „Čekali jsme, že Dobronín se bude soustředit hlavně na defenzivu. Věděli jsme, kde hrozí nebezpečí, že si musíme dát pozor na Sedláčka. Bohužel jsme ho nechali hrát a jeden gól mu nabídli," litoval Žatečka.

Speřický kouč souhlasil, že právě druhý gól ve 30. minutě byl zlomovým momentem. „Dostali jsme gól a než jsme si to uvědomili, přišla hrubka a po třiceti vteřinách inkasovali podruhé na 2:1. Ten gól nám zůstal v hlavách."

Úplně u vytržení byl dobronínský trenér Jan Chramosta. „Já se přiznám, že jsem ten druhý gól ani neviděl, protože jsem si zapisoval ten první," kroutil nevěřícně hlavou Chramosta nad tím, jak se Sedláček po vyrovnání vrhl znovu do útočení, vystihl špatnou malou domů a mohl znovu se svým týmem oslavovat gól!

Kritická situace pak přišla pro hosty necelých deset minut po změně stran, když Sedláček uzavřel hattrick. „Dva góly ztráty bylo už dost. Sice jsme hráli potom dobře a vytvořili si i šance, ale aspoň na vyrovnání to už nestačilo," řekl Žatečka.

Ještě předtím, za stavu 2:1, ale zazářil gólman Petr Kotrba, který zlikvidoval sólo jednoho z hostujících útočníků. „On mužstvo podržel v důležité chvíli, tam se to podle mě lámalo. Kdyby vyrovnali, asi bychom to těžko uhráli za tři body. Mile mě svým výkonem překvapil," pochválil kouč strážce svatyně.

V závěru ukázali domácí velké odhodlání a těsné vedení 3:2, jelikož hostům se dvacet minut před koncem ještě povedlo snížit na rozdíl jediné branky, udrželi. „Nám už docházely síly a v poslední minutě měli hosté dva závary, které naštěstí skončily vedle branky," ulevil si Chramosta.

Ten musel vyseknout poklonu i muži zápasu Tomáši Sedláčkovi. „I když nedal penaltu, tak ho to nepoložilo, a třemi góly to odčinil," říká Chramosta, který ovšem vyzdvihl celý tým. „Byl to kolektivní výkon," doplňuje.

Chramosta tak prožil na dobronínské lavičce vítěznou premiéru. „Pro mě je to velká úleva. Hlavně pro kluky je dobré, že si dokázali, že umí porazit i silného soupeře. Určitě to bude psychická vzpruha do dalších zápasů," tvrdí Jan Chramosta, který ovšem zůstává nohama na zemi. „Tři body je krásný začátek, ale je to pořád jen jeden zápas. Bude spousta dalších, na které se musíme znovu dobře připravit," uzavírá kouč Dobronína.

Speřice se pokusí o reparát v domácím prostředí proti Věžnici. „Zdálo by se, že je to přijatelný soupeř, ale nesmíme nic podcenit. Soutěž je vyrovnaná, musíme se vyvarovat chybám, které jsme udělali v Dobroníně," dodává na závěr Žatečka.