V minulé sezoně v I. A třídě rozhodně nezářili a s odřenýma ušima si zajistili záchranu, navíc finišují i při pracech na rekonstrukci svého hřiště. „Zrovna jsem na brigádě na hřišti," pravil v sobotu po poledni do telefonu trenér Pavel Žatečka.

Vzpomínat na minulou sezonu by asi nebylo pro vás nic příjemného, ale odnesli jste si z ní alespoň poučení. Něco, co by se vám hodilo do té další?
Přiznám se, že takhle jsem nad tím nepřemýšlel. Snažím se na loňskou sezonu pokud možno zapomenout, protože byla z našeho pohledu hodně špatná. Přinesla dost nervů mě, funkcionářům i samotným hráčům. Musím se přiznat, že jsem dost vážně zvažoval, zda dál u mužstva zůstávat, ale nakonec jsem se rozhodl pokračovat.

Jste tedy přesvědčen, že mužstvo má na víc než na boj o záchranu a jaro bylo odrazem herní krize?
Přesně tak. Nemyslím si, že by byl ve Speřicích špatný tým, ale jaro jsme odehráli hodně špatně. Hlavně čtyři prohrané zápasy na domácím hřišti Jiřicích nás hodně mrzely. Právě tyhle výsledky nás dostaly do psychicky náročného boje o záchranu.

Ještě jednu nemilou záležitost přinesl minulý ročník. V posledním zápase si vážnou zlomeninu ruky přivodil brankář Roman Brzoň. Předpokládám, že do letní přípravy týmu se ještě nezapojil. . .
To opravdu ne. Pro nás je to hodně nepříjemná situace, protože Roman nestihne začátek sezony a my máme v podstatě jen jednoho brankáře. Pokoušíme se to nějak řešit, chytat znovu začal Vašek Duben, ale musí se do toho dostat. Snažíme se i gólmana sehnat, ale zatím nejsme úspěšní.

Váš kádr v posledních letech nebyl kdovíjak široký. Povedlo se vám ho nějak doplnit?
Vše je zatím v jednání. Začal s námi trénovat jiřický Petr Tůma, z Humpolce jsme stáhli z hostování dorostence Martina Pohana a Láďu Vávru, připravuje se s námi i Lukáš Kavka, který je hráčem Budíkova.

Na hřišti usilovně pracujete. Sezonu tedy už zahájíte v domácím prostředí?
Jsem o tom přesvědčen. V prvním kole hrajeme venku, takže jsme získali ještě týden času navíc, a proti Ledči nad Sázavou už bychom měli hrát ve Speřicích.

I když jste hřiště v Jiřicích a tamní diváky často chválil, počítám, že návrat do Speřic je pro vás víc než vítaný?
Přesně tak. Domů se hodně těšíme. Věřím, že návrat nám pomůže k tomu, abychom podávali lepší výkony a vrátili speřický fotbal na místa, kam patří.