Na první pohled jednoznačné vítězství se ale lehce nerodilo, což potvrdil i trenér Pavel Žatečka. „Kdyby mi někdo po prvním poločase řekl, že vyhrajeme 5:2, tak bych mu nevěřil. Sice jsme dobře začali, ale pak byl náš výkon hodně špatný. Chyběla tomu bojovnost a chuť do hry. Přiznám se, že jsem ve zlepšení moc nedoufal," přiznal.

Kabina tak neměla jen funkci ohřívárny, ale konal se v ní budíček. „Vyříkali jsme si to. Ve druhém poločase v našich dresech hrál úplně jiný tým. Sice jsme nebyli v poli lepší, zápas to byl vyrovnaný, ale dokázali jsme přidat bojovnost. Dařilo se nám střelecky, což rozhodlo," prohlásil Žatečka.

Terén fotbalu moc nepřál, což s končícím podzimem ani nemůže být divu, proto slavila úspěch přímočarost v útoku. „Nehráli jsme vyloženě na brejky, ale zdobil nás rychlý přechod do útoku. Navíc se nám dařilo při zakončení. Dva naše góly padly po střelách ze dvaceti metrů," těšily Žatečku trefy věkem ještě dorostenců.

Už méně potěšitelná je červená karta Martina Pohana ml. Ten jen potvrdil, že je skvělým fotbalistou, ale zvládání emocí není jeho silnou stránkou.

„Už před zápasem jsem klukům říkal, že by bylo špatné kazit si zimní přestávku nějakou červenou kartou, že by bylo záhodno vstoupit do jara v plné síle. Bohužel. Martin to zase nezvládl, vyloučení to bylo zbytečné," zlobil se Žatečka a pokračoval v rozboru situací, které vedly k udělení červené karty: „První kartu dostal za řečnění. Chvilku před tou druhou jsem na něj z lavičky volal, aby se krotil, že už jednu kartu má. Jenže je takový, že se někdy do zápasu ponoří natolik, že to přežene. Stalo se to i teď. Rozhodčí v náš prospěch odpískal faul, ale on se pustil do zbytečné potyčky s protihráčem. Oba dostali žlutou, pro Martina to byla už červená."

Speřice se prakticky celý podzim pohybovaly ve středu tabulky, ale výhrou v derniéře se posunuly na výborné třetí místo.

„Odehráli jsme povedené zápasy, ale byly tam i takové, na které vzpomínat nebudeme. Straší mě druhý poločas v Chotěboři, kde jsme ztratili dvoubrankové vedení, to byla katastrofa. Naopak jsme měli štěstí doma proti Kamenici. Hodně nás trápila zranění, prakticky v žádném zápase jsme nebyli kompletní, proto tohle umístění beru," netají spokojenost Pavel Žatečka.