Na první příčku se po vysokém vítězství v Pelhřimově posunuli fotbalisté Speřic, ale trumfy stále drží v ruce juniorka H. Brodu. Ta sice v Leštině v poločase prohrávala (2:1), ale duel zůstal kvůli průtrži mračen nedohraný. Opakovat by se měl ve středu. Prohrou v H. Borové potvrdil sestup Nový Rychnov. S I. A třídou se klub zpod Křemešníka loučí po dvou sezonách.

I. A třída
PACOV – KAMENICE 3:1
Oboustranně ofenzivně vedenou partii odstartoval gól Pacova. Na ještě suchém trávníku ve 14. minutě sklepl míč Přibyl pro Kabíčka, který ho uklidil přesně k tyči. Za už hustého deště Kamenice rychle odpověděla. Míč se ve vápně odrazil ke Dvořákovi, který jej bez váhání vrátil do sítě. Po přestávce byl aktivnější Pacov a zaslouženě dokráčel k bodovému zisku. Rozdílový gól na 2:1 si dala Kamenice sama, vítězství domácích pojistil hlavou po rohu Pavelec.

Góly: 14. Kabíček, 55. vlastní, 78. Pavelec – 20. Dvořák. Rozhodčí: Mička. ŽK: 1:0. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Pacov: Faltýnek – T. Kuran, M. Kerouš, Pražák, Pavelec, Váňa, Tomovič (70. M. Miskai), Kostroun, Stejskal, Kabíček, Jaroslav Přibyl (46. Z. Rybčák). Kamenice n. L.: Mifka – Slabý, Šuranský, D. Pelc (70. Spěváček), Strašík, P. Zahradník, R. Pelc, Melzoch, Kupka (60. T. Zahradník), Dvořák, Zdeněk (70. Růžička)

PELHŘIMOV B – SPEŘICE 0:6
Půl hodiny se hrál vyrovnaný fotbal, pak udeřili hosté. U centrovaného míče byl dříve Morava než brankář Brada, z ostrého úhlu poslal do vápna střílenou přihrávku a vracející se obránce Blažek trefil síť své branky. Po přestávce to chvilenku vypadalo, že domácí budou hrát prim, ale vyprodukovali jen střelu M. Kubíka. Po hodině hry navýšil vedení Speřic z brejku Morava a Pelhřimov ztratil zájem o hru. Hosté z toho těžili. Střelu Vlčka vrátil do sítě Štěpán, ke gólu na 0:4 pomohla Moravovi teč stopera. Speřice dál hrály, domácí se na fotbal jen dívali. V 83. minutě trefil Štěpán tyč, pak se placírkou prosadil Ganobjak a v minutu před koncem výsledek podtrhl Štěpán. Po brejku překonal Bradu střelou pod břevno.

Góly: 27. vlastní, 59. a 77. Morava, 62. a 89. Štěpán, 85. Ganobjak. Rozhodčí: Tesař. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Pelhřimov B: Brada – Blažek (65. Razima), Hložek, Homolka, J. Zabloudil, Šafařík, Niederle, Starý, Mádl, M. Kubík, Kropáček. Speřice: Brzoň – Jiří Holenda st., Jančík, Němec, Štěpánek, Ganobjak, Morava (83. Svoboda), Štěpán, Martin Pohan ml. (82. Eremiáš), Kovář (69. Jiří Holenda ml.), Vlček.

H. BOROVÁ – N. RYCHNOV 1:0
V Havlíčkově Borové se odehrálo vyrovnané utkání, oba týmy se snažily o útočné pojetí hry. Do první šance se po Antlově přihrávce dostal domácí Janáček, ale mířil vedle. Na druhé straně zahrozil M. Faltýnek a potom se vyznamenal gólman hostí při šancích Antla a Šmída. Po přestávce se pokračovalo ve vyrovnaném fotbale. Rozhodnutí padlo dvanáct minut před koncem, kdy si na rohový kop naběhl Šmíd a hlavou zajistil tři body pro H. Borovou.

Gól: 78. Šmíd. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 1:2. Diváci: 70. Poločas: 0:0. Nový Rychnov: Císař – Březina, Červenka, J. Kratochvíl, Paclík, M. Faltýnek, Hájek (56. Mareš), Mugrauer, J. Faltýnek, Švec, O. Kratochvíl.