Juniorky Pelhřimova a Humpolce na body nedosáhly. Rezerva Pelhřimova měla doslova katastrofální stav do domácího zápasu proti Chotěboři. Po čtvrthodině prohrávala 0:2 a vypadalo to na pořádný debakl.

„Udělali jsme tam dvě hrubé chyby, za které jsme bohužel zaplatili góly. Zbytek poločasu už se nesl pod vlivem těchto událostí,“ vysvětlil trenér juniorky Jiří Cerhan. Chotěboř byla aktivnějším týmem a teprve v posledních minutách úvodního dějství se domácí vymanili z tlaku a začali být nebezpeční. Po jednom z protiútoků se dočkali snížení a jejich naděje na zvrat v zápase ožily.

Bohužel po přestávce druhý gól nepřišel, byť se domácí tým zlepšil a byl Chotěboři vyrovnaným soupeřem. „Výsledek je spravedlivý. V součtu celého zápasu byla Chotěboř o gól lepší. Nás bylo málo, na výběr jsem moc neměl. Z nouze jsem musel postavit Šeredu do útoku,“ připomenul nucenou improvizaci Cerhan.

Speřice nepanikaří, zkušenosti se hodí

Cenné vítězství vybojovaly Speřice v Pohledu. Zápas rozhodl jediný gól, který vstřelil Štěpánek minutu před poločasovou přestávkou.

„Martinovi ještě není ani osmnáct let, ale je pro nás velkým příslibem, proto mě moc těší, že se trefil. Nebyl to jeho první gól, ale tenhle je bezpochyby zatím ten nejdůležitější. Ze začátku se několikrát neúspěšně zastřeloval, pak se však nádherně trefil ze dvaceti metrů,“ popsal rozhodující moment celého zápasu trenér Speřic Pavel Žatečka.

Jak už je z konečného výsledku patrné, Dálnice svého protivníka nepřeválcovala, ale předčila ho hlavně po taktické stránce. „Bylo to oboustranně průměrné utkání. Klukům se povedlo dobře ubránit útočné výpady domácích a moc nechybělo, abychom v závěru vítězství ještě pojistili,“ připomenul kouč Speřic.

Ty navzdory hodně nepovedené přípravě vstoupily do soutěže jako uragán, ve dvou kolech získaly maximální počet bodů a vyšvihly se pátou příčku tabulky. „Pro nás je to velice příjemné. Máme zkušený tým, který po nepovedených zápasech nepropadl panice a v pravý čas zabral. Snad nám to vydrží co nejdéle,“ přeje si Pavel Žatečka.

Kolaps Humpolce přišel po přestávce

Humpolec B naopak do jara pravou nohou nevkročil. Po prohře s juniorkou Pelhřimova dostal sedm branek v Dobroníně. „První poločas z naší strany ještě ušel. Dostali jsme po dvou chybách dva góly, ale jeden jsme zase dali. Měli jsme naději,“ tušil trenér Imrich Brdečka.

Ta ale vzala za své hned po přestávce. „Udělali jsme další chybu a inkasovali potřetí. Definitivně nás zlomila situace, při níž dostal červenou kartu Štecher. Toho šlapákem tvrdě fauloval náš bývalý hráč Vavroušek a Štecher se po něm na zemi ohnal loktem. Byl vyloučen a nám už chyběly psychické síly na vzdor nátlaku soupeře,“ přiznal Imrich Brdečka. Výsledkem byl brankostroj domácích, skóre se zastavilo až na krutém výsledku 7:2. Vyloučený Štecher musel po zápase vyhledat lékařské ošetření.