„I my trochu zažíváme, co jiné turnaje. Doby, kdy tu hrály týmy televizí, jsou pryč. Přesto ze strany diváků zájem je. Na turnaj dorazí, počítám, tak dvě stovky. Večer na kapely tak šest set lidí, možná i více,“ předpovídá Pavel Svoboda, organizační pracovník speřického klubu a duše turnaje, který po patronací nedalekého pivovaru napíše už šestadvacátou kapitolu.

Rušno je v areálu už nyní, několik dnů před akcí. Na parkovišti před kabinami vyrůstá impozantní dřevěná stavba. „Rozhodli jsme se vybudovat podium. Dříve tu kapely vystupovaly z korby kamionu, ale ty větší už to odmítají. Podium chceme využívat při dalších akcích. O pouti by tu mohly zahrát dechovky, v létě zkusíme pořádat parkety,“ naznačil plány klubu. Jak je ve Speřicích dobrým zvykem, stavba je realizována do značné míry svépomocí.

To samé platí i o turnaji. Že se bude hrát na kvalitním trávníku, v moderním areálu a že diváci budou hned v několika stáncích volit z bohatého menu jídla a i pití, je práce dobrovolníků, členů fotbalového klubu a jejich rodin.

„Měli jsme už tři velké brigády. Za každým turnajem je tak dvě stě hodin práce. Musíme celý areál poséci, připravit kabiny. Hlavně je to ale o nachystání jídla a pití. Zakládáme si na tom, aby si divák mohl vybrat. Pečeme kuřata, děláme bramboráky, palačinky, masové placičky, párky v rohlíku. I proto se kolem každého Bernard Cupu točí tak třicet lidí,“ nastínil Svoboda.

Právě z tohoto důvodu moc hráčů klubu na trávníku v dresu pobíhat nebude. „Hodně kluků je zaměstnáno v pivovaru. Někteří si zahrát půjdou, ale na prvním místě je práce spojená s organizací turnaje,“ vysvětlil.

Program turnaje

12.00 – zahájení turnaje (hrají Rabbit Trhový Štěpánov, Pacovské strojírny, Valeo, Rodinný pivovar Bernard)

15.00 – Dětský den s Milanem Řezníčkem

19.00 – vystoupení skupiny Millions (zakládající členové kapely Kern)

21.00 – vystoupení skupiny Keks