„Výsledek je samozřejmě dobrý," netajil spokojenost trenér domácích Josef Soural, ale na téma předvedené hry už tolik nejásal: „V prvním poločase bylo vše v pořádku. Soupeře jsme přehrávali kombinací i pohybem, druhá půle byla z naší strany už podstatně horší. Chtěli jsme vítězství ještě zvýraznit, ale nedařilo se nám, oživení nepřinesla ani střídání," uvedl.

Přitom v humpolecké kabině o přestávce nezazněl ani náznak o tom hrát ve druhé pětačtyřicetiminutovce údržbu. „V žádném případě jsme nechtěli bránit náskok. Chtěli jsme pokračovat ve hře z první půle, ovšem už se nám tolik nevedlo, takže to opravdu může působit i tím dojmem, že jsme se rozhodli hrát na jistotu. Pokyny ale takové nebyly," dušoval se Soural.

Sestava Humpolce doznala několika změn. Na střídačce zůstal Tomovič a na levém kraji zálohy začal Wiener. „Z mé strany je to sázka na zkušenějšího hráče, který je více do kombinace a má tomu co dát i při standardních situacích. Tomovič je zase rychlostní typ, nezatracuji ho, ale momentální forma hovoří spíše pro Wienera," vysvětlil kouč lídra tabulky krajského přeboru.

Na hřišti chyběl obránce Hes. „Měl drobné zdravotní potíže, v týdnu netrénoval. Na zápas sice přijel, řekl, že je připravený nastoupit, ale nechtěl jsem riskovat. Proto jsem ho na hřiště raději neposlal," zdůvodnil své rozhodnutí Josef Soural. Ten se po experimentování s jedním hrotem vrátil ke klasickému rozestavení 4-4-2. „Po zimním příchodu Moravy jsme sice získali určitou alternativu, ale v zápase proti Moravským Budějovicím to úspěch nepřineslo. Proto jsme se vrátili k podzimní klasice. Zda to je setrvalý stav, ale nevím. Velká Bíteš kladla menší odpor než před dvěma týdny Moravské Budějovice, takže na nějaká rozhodnutí je ještě brzy," nechává si pootevřená zadní vrátka kouč modrobílých.