„Půl hodiny čtyřicet minut jsme nehráli dobře. Naše hra byla chaotická, zmatená. Kluci měli až příliš velký respekt, soupeř nás přehrával,“ nemohl si nevšimnout trenér Dálnice Jiří Holenda.

Ledeč začala zápas ve velkém stylu. Opanovala střed pole, dobře se pohybovala, tlačila se do šancí. Navíc jí domácí pomohli. V 5. minutě Machala z trestného kopu spíše jen centroval, ale brankář Žáček reagoval na probíhající hráče před sebou a míč mu zapadl do sítě. „Taky jsem chytal. Vím, jak je v tu chvíli brankářovi,“ má pochopení Holenda a dodává: „Žáček sice udělal chybu, byl to jeho gól, ale nemá smysl mu nic vyčítat. Ostatně ve zbytku zápasu nám to vrátil hned několikrát.“

Napravil chybu

Žáčkova první velká chvíle přišla v 17. minutě. To mohl na 2:0 zvýšit z penalty Toula, ale speřický gólman ho vychytal. Od těch chvil domácí začali pomalu a jistě získávat půdu pod nohama. „Ledeč má nesmírně kvalitní tým a i když je zatím bez bodů, strach o ní nemám. Bude tabulkou stoupat. I ve zbytku zápasu byla lepší, byla častěji u míče, měla více šancí. Kluci ale příkladně bojovali a neustále jsme se lepšili,“ připomenul Jiří Holenda.

Mladý tým Speřic se ve druhém poločase zcela zbavil trémy a skóre otočil ve svůj prospěch. Vyrovnal z trestného kopu Jiří Holenda ml. a v už v nastaveném čase dopsal pohádku druhým gólem Vlček. „Měli jsme štěstí, ale šli jsme mu naproti. Hráli jsme dobře v obraně, ale nezalezli jsme. Snažili jsme se o svou hru,“ ocenil Holenda svůj tým.

Výhra a zisk prvních bodů by měl být pro nováčka důležitý počin. „Snad si teď kluci začnou více věřit. Tenhle tým jsem trénoval už jako dorostence a vždycky jsem dbal na to, aby soupeře ctil, měl k němu respekt. Teď mi ale přijde, že náš respekt k soupeřům je až příliš velký,“ míní kouč nováčka krajského přeboru.

Národní házenkáři Humpolce.
Prosadili se prvoligoví, Jiskra brala třetí příčku