M. BUDĚJOVICE - HUMPOLEC 1:1

Už z výkopu unikl po pravé straně Buďa a hostující brankář Kříž vyrážel jeho střelu na roh. O čtvrt hodiny později nedosáhl na malém vápně Marek Černý na centr Josefa Šplíchala. Za malou chvíli prosvištěla kolem humpolecké branky střela Michala. V prvním poločase se diváci branky nakonec nedočkali. Neujaly se totiž ani dvě střely hostujících Štěpána a Paťhy.

Snahu hostitelů překazila 61. minuta, kdy obránci na půlící čáře zapomněli na hostujícího Píchu a ten po čtyřicetimetrovém úniku obstřelil Kloudu. Budějovičtí se po přeskupení řad nadechli k závěrečnému náporu.

Alespoň bod pro domácí v 86. minutě zachránil Lukáš Šplíchal. Ten využil dlouhý nákop brankáře Kloudy až na hranici pokutového území soupeře, když nekompromisní ranou vyrovnal.

Góly: 86. L. Šplíchal - 61. Pícha. Rozhodčí: Petřivý. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Moravské Budějovice: Klouda – Michal Černý, Bratrů, L. Šplíchal, Novotný - Buďa (67. K. Svoboda), Škoda, Michal, Pařízek - Marek Černý, J. Šplíchal. Humpolec: Kříž - Kopic, Hes, Černík, Nermut - Paťha, Kříženecký, Jeřábek, Metál - Pícha, Štěpán (80. Štecher). Nejlepší hráči: Pařízek, L. Šplíchal – Pícha.

JAROMĚŘICE – POLNÁ 0:2

Hra byla v prvním poločase vyrovnaná. Ovšem zkraje druhé půle se domácí obrana dopustila fatálních chyb, které Polná potrestala. Nejprve ve 48. minutě otevřel skóre Kovář. Poté v 54. minutě z úctyhodné vzdálenosti vystřelil Tlačbaba a jeho střelu jaroměřická obrana tečovala tak nešťastně, že míč skončil za zády brankáře Kantora.

Hostitelé měli největší šanci na korekci výsledku v 65. minutě, kdy po křídle zatáhl míč Dusík, ale jeho zpětná přihrávka pod sebe šla Pospíchalovi na paty.

Góly: 48. Kovář, 54. Tlačbaba. Rozhodčí: Žilka. ŽK: 2:2. Diváci: 180. Poločas: 0:0. Jaroměřice: Kantor – Čermák, Musil, T. Brabenec (73. M. Karásek), Urbánek – Dusík, Novotný, Paul, Vybíral – Pospíchal, Neumann (58. Míča). Polná: Skočdopole – Mezera, Adamec (88. Holub), Krčál (78. Tomas), Gondek, Takács, Holas, Kaplan (89. Pátrl), Kučera, Kovář, Talčbaba. Nejlepší hráči: Novotný – Kaplan, Kovář.

HERÁLEC – VRCHOVINA 0:1

První poločas přinesl vyrovnaný fotbal, i když více ze hry měli spíše domácí. Herálečtí ohrozili Adamce v brance Vrchoviny především z nebezpečných přímých kopů.

Po přestávce začali favorizovaní hosté účelněji napadat rozehrávku a vítězného gólu se dočkali již v 52. minutě. Kalich chytře přehodil vybíhajícího Březinu a Zedníček pohodlně doklepával do prázdné branky. Potom se domácí prakticky do žádné větší příležitosti nedostali, takže Vrchovině stačilo si vedení pohlídat hrou na brejky.

„Zápasu by slušela remíza, diváci viděli vyrovnané utkání bez gólovek,“ uvedl předseda Herálce Josef Pátek.

Gól: 52. Zedníček. Rozhodčí: Nováček. ŽK: 3:2. Diváci: 260. Poločas: 0:0. Herálec: Březina – Ganobjak, J. Stojan, Paclík, Kuchta – Filipský, Hrala, Král, Mašek – Pátek, L. Stojan (71. V. Vašák). Vrchovina: Adamec – Polnický, P. Smetana, L. Smetana, J. Skryja – Kalich, Oros (88. Laštovička), Michal, K. Skalník – Dobrovolný, Zedníček. Nejlepší hráči: Mašek – Dobrovolný, Kalich.

V. BÍTEŠ – PACOV 1:0

Pacov hrál podle očekávání vyčkávací taktiku a přes jeho obranu se těžko dostávalo. První půli ovlivnil hlavně silný vítr. Ve druhém dějství už se situace zlepšila a padl i jediný gól. Ondřej Loup zatáhl míč do kraje hřiště, poslal přihrávku před branku a Dvořák křížnou střelou nedal Jíšovi šanci. To donutilo Pacov hru otevřít. Hosté začali nakopávat míče do bítešského vápna, ale k vyložené šanci to nevedlo.

Gól: 60. T. Dvořák. Rozhodčí: Zadinová. ŽK: 1:1. Diváci: 200. Poločas: 0:0. V. Bíteš: Šula – Vyskočil, T. Pelán, Pohl, O. Loup – Antoš (84. Rozum), Nekuda (36. T. Loup), Buchta, Horký – Dvořák, Burian. Pacov: Jíša – Stejskal, Praveček, Koller, Přibyl – Váňa, Zíka, Jiřík, Kubul – Rybčák (68. Vlach), Gavrecký (75. Pavelec). Nejlepší hráči: Buchta, O. Loup – Gavrecký.

ŽDÍREC – BYSTŘICE 5:1

Dekora, lačnící po prvním jarním vítězství, začala aktivně a do vedení ji poslal hned ve 4. minutě úspěšnou dorážkou Kysilko. Další změna skóre proběhla po dvaceti minutách, když pohlednou akci domácích zakončil stoper Klupka. Hosté si do poločasu vytvořili také několik nebezpečných situací, ale všechny vyřešil bez problémů Vašíček. Hned po přestávce zvýšil již na 3:0 Horáček a hosté rezignovali. Gólostroj domácích se nakonec zastavil na pěti brankách, Bystřice těsně před koncem pouze korigovala.

Góly: 4. Kysilko, 20. Klupka, 49. Horáček, 67. Novotný, 70. Hanousek – 88. Holý. Rozhodčí: Čech. ŽK: 1:2. Diváci: 250. Poločas: 2:0. Ždírec: Vašíček – Carda, Kysilko, Klupka, Sobotka – Horáček (60. Hart), Smejkal, Novotný (75. Málek), Šnobl – Hanousek, Čalkovský. Bystřice: Trávníček – Matuška (69. Hrubeš), Veselý, Havlík, Mitáš – Havlíček (75. R. Sklenář), Vícha, Z. Sklenář, Zbytovský – Horák (80. Hladík), Holý. Nejlepší hráči: Čalkovský, Klupka, Kysilko.

H. BROD – TŘEBÍČ B 6:1

Začátek byl trochu divoký. Hned ve 3. minutě dali hosté gól, sudí ho neuznal pro faul na brankáře. V 10. minutě brodský Adam neproměnil pokutový kop. Ukřivdění Moravané proti penaltě tak vehementně protestovali, že nejdříve Linhart vyfasoval žlutou a po něm Tůma červenou kartu. Ve 23. minutě se probil do vápna Adam, ale teprve na třetí pokus byl úspěšný a dostal spoluhráče do vedení. Tentýž hráč o deset minut později dobře zpracoval ideální uličku od Provazníka a přeloboval gólmana 2:0. Pět minut před přestávkou se zrodila další kombinační akce, v jejím závěru Bláha přistrčil Provazníkovi a tříbrankový náskok byl na světě.

Nápor domácích pokračoval i po změně stran, v 51. minutě si Turek pohrál s gólmanem a zvýšil do opuštěné svatyně na 4:0. Ke cti hostů budiž řečeno, že i vzdor oslabení chtěli hrát fotbal a po hodině hry se jim podařilo skórovat, na jejich gól však brzo odpověděl Provazník na 5:1. Konečný účet na 6:1 podepsal z penalty Háněl.

„Chtěli jsme hrát celoplošný fotbal a to se podařilo. Mám radost ze skutečnosti, že kluci na hřišti realizují to, co při trénincích nacvičujeme,“ chválil kolektivní výkon šéf brodské lavičky Zdeněk Jungwirt. „Rozhodčí hned v začátku chybami ovlivnil průběh zápasu, co k tomu víc dodat,“ krčil rameny nazlobený kouč hostí Petr Kylíšek.

Góly: 22. a 31. Adam, 39. a 76. Provazník, 51. Turek, 90. Háněl – 76. Řezáč. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 1:3, ČK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 3:0. Havlíčkův Brod: Rezničenko - Bláha, Novotný, Tůma, Hübner – Ganobjak, Slanař, Háněl, Turek – Adam (74. Hejkal), Provazník (86. Semrád). Třebíč B: Hradecký – Tůma, Malý, Havránek, Sedláček – Křivánek ( M.65. Svoboda), Řezáč, Linhart, Kuldan - Flekal, D. Svoboda. Nejlepší hráči: Provazník, Adam – Havránek.

STARÁ ŘÍŠE – JEMNICKO 1:0

V zápase slabé úrovně si oko diváka rozhodně na své nepřišlo. Hráči Jemnicka hrozili hlavně po standardních situacích, příliš vrásek na čele brankáře Korovjaka ale neudělali. Ovšem ani Kincl na druhé straně mnoho práce neměl, jedinou nebezpečnější střelu domácích ukryl v rukavicích. A tak jediné, co se dalo v zápase počítat, byly žluté karty. Hostující Kříž byl v této disciplíně ze všech nejlepší, a tak po dvou kartoncích žluté barvy následoval i ten červený.

Celý druhý poločas tak hosté dohrávali o deseti, domácím se ale početní výhoda nedařila využít. Pomoci jim museli hosté, kteří si střelu Brnického z posledních vteřin zápasu srazili do vlastní brány. „Jsem spokojen s vítězstvím, to je ale asi jediné. Výkon nebyl dobrý,“ měl jasno po utkání domácí kouč Luděk Kovačík.

Góly: 90. Brnický. Rozhodčí: Sojka. ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (42. Kříž). Diváci: 350. Poločas: 0:0. Stará Říše: Korovjak – Hekerle, Brnický, Procházka, Merhaut – Štěpnička (80. Kratochvíl), Tichánek, Bartoš – Osuman, Ansuma, Rychtecký. Jemnicko: P. Kincl – Ševelda, Kříž, Novák, J. Kincl – Anděl, Koutný, M. Krejča, Morkus (90. Čech) – T. Krejča, Grün (82. Černý).