Hodnota tohoto výsledku roste při zdůraznění faktu, že Slovan byl v této sezoně nováčkem soutěže.

„Pro nás by to byl skoro zázrak. Původně jsem chtěl hrát v klidném středu tabulky, na jaře jsem cíl přehodnotil na umístění do šestého místa. Tohle by byla senzace," naznačil, jak moc si třetí pozice před posledním kolem váží, trenér Vlastislav Machoň.

Kamenice ale nemá ještě vyhráno. Potřebuje porazit v dnešním utkání Věžnici, která také živí naději na třetí příčku. „Soupeř je to silný, ale rozhodně ne nepřekonatelný. Pokud hráči nechají na hřišti vše, měli bychom ho porazit," věří kouč v kvality svých svěřenců. Ten ale na podzim musel ve Věžnici skousnout porážku v poměru  5:1. „Hráli jsme tam nekompletní a utkání se nám vyloženě nepovedlo. Bylo to ale na začátku soutěže, teď jsou oba týmy ve zcela jiné situaci," ví kamenický stratég.

Podle jeho názoru sobotní zápas nerozhodnou jenom fotbalové kvality. Klíčovou roli sehraje fyzická připravenost. „Kvůli oslavám v nedalekém Mnichu jsme utkání přeložili už na jednu hodinu. Pokud se počasí neumoudří, bude to hodně fyzicky náročné. To ale neříkám jako překážku, protože to bude stejné pro oba týmy," zdůraznil Vlastislav Machoň, který ale na náročné podmínky své hráče dlouhodobě připravuje. Náročnost jeho tréninků hlavně v letních a zimních pauzách je pověstná. Poslední trénink v sezoně ale byl z kategorie lehkých. „Spíš se jen tak proběhneme. Nemá cenu kluky unavovat," prohlásil včera po poledni.

Kamenici nad Lipou po zápase s Věžnicí bude čekat více než dvoutýdenní pauza. Hráči se sejdou na prvním tréninku před novou sezonou 12. července. O dva dny později je čeká turnaj o Měděný pohár v Pacově.