Humpolec v sobotu ve 14 hodin přivítá Pelhřimov a bitva rivalů určitě bude středobodem víkendu pro nejednoho fotbalového fanouška.

„Pořád je to jen příprava, bylo by zbytečné zápas přeceňovat a dávat do něj nějaké emoce. Přesto to ale bude trochu zvláštní utkání. Hráči se znají, čekám, že na Pelhřimov přijde i více diváků než obvykle," svěřil se humpolecký trenér Ján Kubík, který ještě v červnu vedl právě Pelhřimov.

Se svým celkem uzavírá nepopulární fázi přípravy. „Stále pracujeme hlavně na kondici. Příští týden ještě budeme trénovat na atletickém oválu u školy, pak už se začneme věnovat hře jako takové," uvedl Kubík.

Z hlediska zaměření tréninků je Pelhřimov blíže jaru. „Hrubou přípravu už máme za sebou, trénujeme třikrát v týdnu na hřišti. Dá se říci, že začínáme hledat optimální sestavu pro první mistrovské utkání," informoval jeho kouč Leoš Mitas.

Matiášek začal jednat s Třebíčí

Pelhřimovští v dosavadních přípravných zápasech točili tři brankáře. „Mít tři kvalitní gólmany je příjemné, ale neočekávám, že tomu bude i nadále. Martin Matiášek začal opět jednat s Třebíčí. Má zájem jít chytat třetí ligu a zájem je i ze strany Třebíče. Proto čekám, jak se celá situace vyvine," uvedl Mitas.

Ten je spokojen s počáteckým Melechou, kterého zařadil na kraj obrany a dává mu hodně prostoru. „Jeví se velmi dobře, měl by patřit do základu. Čekám na to, jak se vedení dohodne s mateřským klubem a zda bude příchod k nám dotažen i po administrativní stránce," prohlásil Mitas.

Humpolečtí zatím počítají především odchody. Už po skončení podzimní části se rozloučili s Nepovímem, angažmá v Rakousku oslovilo Pikla. Na seznamu trénujících hráčů není ani další útočník Morava. „Po skončení podzimní části se rozhodl jít hrát do Speřic. Bylo to jeho rozhodnutí, s tím jsem nemohl nic dělat, protože je hráčem Jihlavy," vysvětlil Kubík, který hodlá náhradu najít ve svém kádru. „Mám Prokopa a Dalíka, kteří jsou odlišní typově, v útoku je využitelný i Pícha. Uvidím, jak se tito hráči o šanci hrát v základu poperou. Zatím se nám ale v útoku moc nedaří. Více gólů jsme dali jen Táborsku, které však hrálo v hodně kombinované sestavě," přiznal komplikace kouč Humpolce.