Sezonu začal lépe mladší dorost

Pelhřimov – V prvním přípraveném utkání pro novou sezonu uspěl pelhřimovský mladší dorost, když ve Vlašimi vyhrál 1:0.

26.7.2012

Fotbal - ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

V duelu starších týmů se po výsledku 3:1 radovali Středočeši.

VLAŠIM – PELHŘIMOV 3:1
Domácí nastřelili v úvodu tyč, pak sice opláceli Hák a Šafařík, ale první poločas vyzněl jasně pro Vlašim. Ta vstřelila tři góly v rychlém sledu za sebou. Navíc těsně před poločasem chytil tutovku domácích Švec. V úvodu druhého poločasu hosté zabrali a dočkali se výsledkové korekce. Šafaříkovu přihrávku poslal do sítě Hák. Ve zbytku utkání byla lepší Vlašim, ale Švec už nekapituloval, i když se měl co ohánět.
Góly: 25. Žirovnický, 30. Rybařík, 36. Moudrý – 50. Hák. Poločas: 3:0. Pelhřimov:  Švec – Dvořák, Červenka, Bezemek, Skořepa – Mádl, Brada, Čáp, Ryšavý – Hák, Šafařík. ⋌(hst)

VLAŠIM – PELHŘIMOV 0:1
Nově vytvořený pelhřimovský tým, v němž chybělo několik hráčů, kteří jsou na prázdninách, působil poněkud nesourodě. Jelikož ani domácí na tom nebyli o mnoho lépe, šancí bylo jako šafránu. Po hodině hry ovšem Zamrzla využil chybné rozehrávky brankáře a poslal Pelhřimov do vedení. Stav 0:1 se stal konečným, když hosté přežili závěrečný nápor domácích, při němž vykopávali míč takřka z brankové čáry.
Gól: 60. Zamrzla. Poločas: 0:0. Pelhřimov: Zavadil – V. Mareš, Matějka, Kordík, Duba – Zenáhlík, Chadim, Bartoška, Němec – Zelenka, Zamrzla. Střídali Jírů, Vojta, L. Smrčka, Luks, Pakosta. ⋌(zz)

26.7.2012 VSTUP DO DISKUSE

3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Zloděj odstranil dva visací zámky a nakonec křovinořez

Pelhřimov – Opuštěné zahrádkářské kolonie začínají lákat zloděje. Potvrzuje to případ z Pelhřimova, kde dosud nezjištěný pachatel v období mezi 5. a 19. říjnem odcizil z kůlny v zahradní kolonii křovinořez.

Zdravý životní styl byl týden mezinárodním tématem

Pelhřimov – Pelhřimovská organizace Hodina H se letos zapojila do mezinárodního projektu Happy Healthy Path čili Šťastná zdravá cesta. Skupinka šesti mladých lidí z Kraje Vysočina ve věku od 13 do 18 let se díky tomu spolu se svými vrstevníky ze Španělska, Lotyšska, Itálie a Slovenska věnovala zdravému životnímu stylu.

Ruská Toulavá kamera zachycuje krásy Vysočiny

Jihlavsko – Exteriéry a interiéry zámku v Telči, kaple svatého Jana Nepomuckého v Plandrech a klášter v Nové Říši. Nejen tato místa z Jihlavska budou lákat diváky u televizí v Rusku, aby se k nám příští rok v létě vydali na dovolenou. Během těchto dní totiž na Vysočině natáčí čtyřčlenný štáb významné ruské televize.

OBRAZEM: Stromky pro nové občánky z Pelhřimova už rostou

Pelhřimov - Během čtvrtečního odpoledne bylo na okraji Pelhřimova velmi živo. V lokalitě za vodojemem, konkrétně naproti rybníku Stráž, se totiž uskutečnil již šestnáctý ročník sázení stromků pro nové občánky.